Nowa twarz na polskim rynku muzycznym – Yoachim

Yoachim - Promo

Urodzony 29 lutego 1988 roku Yoachim jest wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i producentem muzycznym. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, a muzyką zajmuje się od wczesnego dzieciństwa. Jego twórczość można zaliczyć do gatunków „alternative/electropop/synth pop” ale Yoachim jest przede wszystkim samodzielnym, nie dającym się zaszufladkować autorem.

Yoachim współpracuje z djami i producentami szeroko pojętej muzyki elektronicznej szczególnie związany jest z niemiecką sceną klubową (Olivier Schories, Solee,,Boss Axis, Mian&Yoa). W 2012 roku nakładem kultowej międzynarodowej wytwórni Parquet Recordings wydano składankę remixów jego utworu „EHC”, w marcu tego roku światło dzienne ujrzała zaś kolejna kolaboracja Yoachima – tym razem wspólnie z niemieckimi producentami, Solee oraz duetem Boss Axis nagrany został ich wspólny utwór „Still Here”, wydany w formie Digital i vinyl, zremixowany przez takich producentów jak hiszpański UNER czy australijski Fables.
21 kwietnia 2015 roku odbyła się premiera singla i teledysku do utworu „Forest”, zapowiadającego debiutancką EP’kę „Isn’t That Gone”, która z pewnością potwierdza to, co o artyście już wiadomo. Muzykę Yoachima łączy, bowiem liryczność tekstów i melodii i elektroniczny pazur, ale przede wszystkim wyjątkowa osobowość, skupienie i wrażliwość.