Mad-Music.pl

Orange Warsaw Festival 2016 – poznaj gwiazdy drugiego dnia!

 
TAG -->

SKRILLEX Sonny John Moore, występujący pod pseudonimem Skrillex, mianowany został headlinerem drugiego dnia Orange Warsaw Festival. Nazywany królem dubstepu artysta z pewnością rozkręci niemałą imprezę. Polskiej publiczności nie jest obcy. Przed rokiem zaprezentował swoje utwory w Gdańsku. Skrillex na koncie ma na razie zaledwie jedną solową płytę (“Recess” z 2014 roku), a do grona jego najbardziej znanych utworów należą “Bangarang” i “Make It Bun Dem”. Podczas koncertu nie powinno jednak zabraknąć piosenek z nagranego z Diplo albumu “Skrillex and Diplo Present Jack Ü”, który ukazał się w 2015 roku.

DAUGHTER Indie folk, trochę ambientu i alternatywy – tak chyba najprościej scharakteryzować można muzykę brytyjskiego trio Daughter. Grupa wraca do nas po dwóch latach. Jakby dobrych wieści było mało, zespół przywiezie z sobą zupełnie nowy materiał. Daughter wydali na początku 2016 roku swój drugi album “Not to Disappear”, który promowany jest takimi piosenkami jak “Doing the Right Thing” i “How”. Z pewnością je usłyszymy, ale w setliście nie powinno zabraknąć także starszych kawałków, np. “Human” i “Youth”.

EDITORS Obecność brytyjskiej kapeli podczas warszawskiego festiwalu jest dla mnie największą i najwspanialszą niespodzianką. Miałam kupiony bilet na ich grudniowy koncert, który został odwołany w ostatniej chwili. Szkoda by było, gdyby trasa promująca tak przełomowy dla zespołu krążek, jakim jest “In Dream”, ominęła Polskę. Koncertowy potencjał takich numerów jak “Papillon”, “A Ton of Love”, “Smokers Outside the Hospital Doors” czy ‘Munich” poznaliśmy nie raz. A jak na żywo brzmią przeładowane elektronicznymi zagrywkami “No Harm”, “Life is a Fear” czy “Forgiveness”? Nie warto, lecz trzeba sprawdzić.

JULIA MARCELL Polska wokalistka i kompozytorka dała się poznać w 2009 roku wydając album “It Might Like You”, który nagrała dzięki użytkownikom platformy crowdfundingowej. Rozgłos z Polsce przyniosło jej jednak wydawnictwo “June”,a dzieła dopełniło mające swoją premierę trzy lata później “Sentiments”. Dziś Julia powraca z albumem “Proxy”, który promuje singiel “Andrew”. Mistyczno-klimatyczne koncerty to świetna uczta dźwiękowa i pokaz pełnego scenicznego profesjonalizmu – czytamy w relacjach z jej wystepów. Warto choć na jednym być.

Rok bez koncertu zadziornej Dunki w Polsce jest rokiem straconym. Karen Marie Ørsted gościć w naszym kraju będzie już po raz czwarty. Wkrótce zaliczy wszystkie lokalne festiwale. Po raz pierwszy jednak zagrać ma nowe kompozycje. Odkąd pod koniec 2015 roku wydała singiel “Kamikaze”, a wszędzie hulał przebój “Lean On”, wypatrujemy jej drugiej płyty. Być może powtórzy ona schemat będącego miksem współczesnego r&b i muzyki tanecznej albumu “No Mythologies to Follow”, z którego miło będzie podczas koncertu usłyszeć “Waste of Time” i “XXX 88”.

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

  •  
    TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama