OS.SO zdradza tytuł debiutanckiej płyty i zapowiada ją nowym singlem “Waterfall”

„Waterfall”opowiada o miarowym, potężnym, a jednocześnie uspokajającym szumie wodospadu, zagłuszającym cały zgiełk świata. Singiel otwiera nadchodzącą płytę „Lethe”OS.SO czyli Zuzanny Ossowskiej – kompozytorki, autorki tekstów i multiinstrumentalistki, która tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią.

Pomysł na teledysk do „Waterfall” przyszedł mi do głowy, kiedy czytałam autobiografię Mariny Abramović. – mówi artystka –  Uważam, że poza muzyką to właśnie performance najpełniej eksploruje czasowy wymiar sztuki – używa go jako narzędzia oddziaływania na widzów. W obrazie do mojej najnowszej piosenki chciałam skupić uwagę odbiorców przede wszystkim na samym pojęciu czasowości, na polifonicznej naturze czasu: naszym subiektywnym odczuwaniem tego wymiaru i jego obiektywnym istnieniem.

Na zapowiadanym albumie „Lethe”znajdzie się 11 autorskich kompozycji, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez OS.SO. Jak tłumaczy artystka: Mam nadzieję, że muzyka z mojego albumu zadziała właśnie jak woda z mitologicznej rzeki zapomnienia – na kilkadziesiąt minut przeniesie słuchaczy w muzyczną przestrzeń, która nie znosi pośpiechu, gwałtowności i hałasu. Wiem, że to niedzisiejsze podejście do muzyki, ale chcę zaproponować odbiorcom coś innego niż formę krótkich singli.

OS.SO – Kto to?

OS.SO – (Zuzanna Ossowska) kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART.