Ostatnia singlowa środa w My Name Is New w tym roku. Posłuchajcie nowych utworów od zespołów Caville, SMÜGY, Larva oraz Sedguya

W tym roku w projekcie My Name Is New pojawiło się wiele świetnych piosenek. Dzisiejsze nowości muzyczne to ostatni w 2021 roku zestaw singli od debiutantów z inicjatywy wytwórni Kayax. Sprawdźcie, co tym razem artyści MNIN przygotowali dla swoich fanów!

Premiery, które dziś zaprezentowali artyści związani z My Name Is New z pewnością zaciekawią miłośników różnych gatunków muzycznych. W zestawieniu znalazły się utwory, w których można usłyszeć mieszankę elektroniki z charakterystycznym brzmieniem każdego z wykonawców. Wśród wykonawców znajdziemy piosenki znanych już z projektu grup oraz wokalistów, a także zespół, który w My Name Is New pojawia się po raz pierwszy. 

Pierwszą muzyczną propozycją jest “Królestwo” zespołu Caville, który z MNIN jest związany od 2020 roku. Muzyka i teksty tworzone przez Toma – lidera formacji, to forma artystycznej zabawy łączącej w sobie wiele form pokazujących, że dzisiejsza twórczość to nie tylko określone schematy. Ich najnowszy utwór to trzeci singiel zapowiadający ich drugi album “Pinakoteka”, który swoją premierę będzie mieć na początku grudnia tego roku. “Królestwo”, czyli osobista interpretacja renesansowego obrazu Michała Anioła pt. “Stworzenie Adama”, opowiada o strachu przed otwarciem się na inną osobę, a także o dystansie, który często zachowujemy w relacjach, bojąc się wpuścić kogoś do swojego świata. 

Klip do utworu jest już dostępny na kanale Kayax TV na YouTubie.

Kolejną piosenką, która dziś ujrzała światło dzienne jest “Radość” zespołu Larva, który debiutuje w projekcie My Name Is New. Znakami rozpoznawczymi grupy, która działa od początku 2021 roku, są alt-popowe wokalizy, nostalgia elektronicznych brzmień i skupianiu się na historiach, które zazwyczaj nie kończą się dobrze. Ich najnowszy singiel jest nostalgiczną podróżą do szkolnych, młodzieńczych lat. Przywołuje nie tylko wspomnienia o pierwszych zauroczeniach, ale również o beztrosce oraz klimacie, który towarzyszył tamtym czasom. 

Teledysk do piosenki, nakręcony w jednej z warszawskich szkół, można już obejrzeć na kanale Kayax TV w serwisie Youtube.

W dzisiejszym zestawieniu singlowym możemy znaleźć także nową muzyczną propozycję od znanego fanom projektu My Name Is New sedguya, który określa siebie jako “jednoosobowy projekt muzyczny, powstały na gruzach przeróżnych doświadczeń grania w zespołach”. Wcześniej dał się poznać jako autor takich piosenek jak “Królik”, “Twarda ziemia”, “Nowy Jork” czy “Jesteś Północą”, która pojawiła się na kayaxowej składance “Music 4 Queers & Queens” z 2020 roku. “Kołysanka dla L” to utwór, który artysta dedykuje “Komuś Najważniejszemu”.

Piosenki można posłuchać w największych serwisach streamingowych, m.in. na Youtubie.

Utwór, który zamyka dzisiejsze premiery to “What Do I Know About Love” bydgoskiego duetu SMÜGY, który z projektem MNIN związany jest od 2019 roku. W ramach inicjatywy wydali takie piosenki jak “Na marne”, “My lies” czy “Drive”. Charakterystyczną cechą ich twórczości jest “uplatanie” melancholii i ironii w nowoczesne i rytmiczne ramy elektroniki. Ich nowy singiel to o dziwo nie opowieść o miłości. Streścić go można jednym stwierdzeniem – “czujemy dużo, rozumiemy niewiele”. W nowej, mroźnej stylistyce duet zabierze słuchaczy w emocjonalną podróż poprzez elektronikę, pop i alternatywę.

Teledysk do “What Do I Know About Love” jest już do obejrzenia na kanale Kayax TV na platformie Youtube.

Mimo, że jest to ostatni w tym roku zestaw singlowych premier w My Name Is New to projekt przygotował jeszcze kilka niespodzianek dla swoich fanów. W listopadzie swoją debiutancką EPkę wyda Raf Skowroński, a w grudniu zespół Caville będzie świętować premierę swojego drugiego albumu.