PENTATONIX PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

Pentatonix, czyli najbardziej znany na świecie zespół a cappella nareszcie wystąpi w Polsce!

Zespół, składający się z piątki wokalistów, w swojej twórczości łączy pop, dubstep, electro, reggae, hip-hop i muzykę klasyczną. Poza oryginalnymi utworami, Pentatonix słyną z własnych aranżacji największych przebojów i piosenek świątecznych.

Grupa w swojej historii otrzymała już trzy nagrody Grammy, a ich piosenki kilkukrotnie pokrywały się już złotem i platyną. Sprzedali w sumie ponad 10 milionów płyt na całym świecie i wyprzedali tysiące koncertów. Ich kanał w serwisie YouTube subskrybuje prawie 20 milionów użytkowników, a filmy mają ponad 4 miliardy wyświetleń.

Ich self titled z 2015 roku pokrył się złotem i zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Dziewięć innych ich płyt dotarło do top 10 na tej samej liście (w tym dwa krążki zdobyły pierwsze miejsce) i wielokrotnie pokrywały się multi-platyną, platyną i złotem. W październiku 2017 roku Pentatonix wydali wersję deluxe ich platynowego, świątecznego albumu z 2016 roku – „A PENTATONIX CHRISTMAS DELUXE”. Kilka miesięcy później, w kwietniu 2018, ukazała się pierwsza część z serii PTX Presents, „PTX PRESENTS: TOP POP VOL. 1”, która zawiera 11 unikatowych występów zespołu. Po obszernej trasie po Ameryce Północnej, zespół wydał swój czwarty świąteczny album „CHRISTMAS IS HERE!”. 

Pentatonix wystąpią w warszawskiej hali Expo XXI 16 marca 2020 roku. Bilety w cenie 159 zł dostępne już od 25 października za pośrednictwem fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.