fot. Zuza Sosnowska

Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje trzeci utwór.

Zespół Pozory ogłasza trzeci miesiąc swojej muzycznej ciąży publikując trzeci utwór!

“Zawierucha, pada deszcz (..)” – już na samym wstępie Pozory krzyczą, że będzie burza. I burza jest. Utwór jest dynamiczny i energetyczny, a już na pewno motywuje do działania na własnych zasadach. Przesterowany bas i perkusja zagrana z mocą Dave’a Grohla są przeplatane zwrotkami i refrenami na zmianę z matematycznie uszytymi melodiami na gitarze. Kompozycja pozornie tylko zwalnia na wyjściową zwrotkę, aby niczym klamrą zamknąć utwór wysokim tętnem.

Mieć czy być? To rozterka egzystencjalna, która w dzisiejszych czasach jest nadal aktualna. W wykonaniu zespołu Pozory “Mieć czy być” stanowi z kolei dopełnienie dwóch wcześniej wspomnianych utworów. W “Kasie” Pozory krytykują konsumpcjonizm i pogoń za pieniędzmi, w “Posiadaniu” mówią, że nie lubią zmian, natomiast w “Mieć czy być” stawiają “kropkę nad i”. Stwierdzają – BYĆ. Być sobą, nie bać się zmian (nikt nie mówi, że trzeba je lubić), podnosić się po upadkach i walczyć o ideały, nawet jeśli oznacza to podróż pod prąd.

Podróże pod prąd kojarzą się z albumem Happysadu “Podróże z i pod prąd”, jednak nie tylko tu czuć zapach Kuby Kawalca i spółki. Brzmienie wokalu i styl gry Pozorów przywodzi na myśl bardziej rockowe dokonania Happysadu. Z kolei sam tytuł “Mieć czy być” gościł już na polskiej scenie za sprawą singla zespołu Myslovitz z albumu “Happiness is easy” (2006).

Zespół objął ciekawą strategię promocji debiutanckiej płyty publikując nowe utwory co miesiąc, przez dziewięć miesięcy! W każdy ostatni piątek miesiąca ich dziecko „Wahania” jest starsze o jeden utwór aby we wrześniu w całości ujrzeć światło dzienne.

Pozory – kto to?

Pozory – trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar.