Fot. Materiały prasowe

Posłuchaj CPR – najnowszego singla Natalii Moskal

Natalia Moskal – wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka, której utwory podbijają nie tylko
Polskę ale i Włochy, wydaje zupełnie nowy, zainspirowany kwarantanną singiel o
enigmatycznym tytule CPR.

Natalia Moskal

CPR jest jedną z piosenek, które napisałam podczas kwarantanny. Kiedy zrozumiałam, że nieprędko wyjdziemy z domu, zamówiłam mikrofon i inne potrzebne rzeczy do nagrywania. Nauczyłam się dzięki temu sporo na temat samodzielnej realizacji nagrań, bardzo pomagał mi zdalnie współproducent tej piosenki, Remek Zawadzki.
Sporo ostatnio współpracuję z nim i Møjim, który produkuje m.in. dla Chillwagona. Adam (Møji) wysłał mi trochę swoich bitów, do których wymyśliłam różne melodie, ale ten utwór szybko stał się moim faworytem. Po raz pierwszy jednocześnie z melodią napisałam tekst i jest to też mój pierwszy taki tekst – do bólu szczery, trochę kontrowersyjny, ale pozostawiłam sobie nadal ten bufor w postaci języka angielskiego. Gdyby śpiewała go Nicki Minaj to w ogóle nie zwróciłabym na to uwagi, ale dla mnie te słowa to krok w trochę nieznaną muzyczną przestrzeń. Napisałam o tym, jak czułam się w kwarantannie w kwestiach bardzo osobistych, ale Po rozmowach z koleżankami wiem, że nie byłam w tych odczuciach odosobniona. Postanowiłam nie hamować się i nie ograniczać, napisałam dokładnie to, o czym myślałam, o kobiecych pragnieniach i fantazjach.
Lubię pisać głębokie teksty i wielopłaszczyznowe piosenki, ale tym razem chodziło mi o coś innego. Chciałam też oddać w słowach to, czym dla nie jest warstwa muzyczna tej piosenki – utwór jest uptempo, według mnie trochę imprezowy, a trochę zmysłowy. Odkrywam za jego pomocą dla siebie nowe artystyczne kierunki.
Video stworzył Mattia Scafetti, który specjalizuje się w komiksach. Mati zrobił naprawdę piękne bajkowe video, które zaskakuje swoją cukierkowością, przy tak dosłownym tekście. Pastele i zabawne rysunki świetnie kontrastują ze swoistym znudzeniem i irytacją, o której śpiewam. Mattia jest też autorem okładki singla. Przy tym utworze zdecydowałam się nawiązać współpracę z niezależną włoską wytwórnią, a dystrybucję objął włoski oddział dużego włoskiego labelu, Believe Music.

Przypomnijmy że Natalia Moskal wzięła udział w naszym projekcie Mad Music Live Session, w którym zaprezentowała autorski utwór z 2019 roku – “Mogę” oraz cover piosenki “Diamante” z repertuaru Zucchero. Artystka podczas nagrań zdecydowała się zostać w domu. Co zatem wyróżnia występy? Oprócz znakomitej warstwy wokalnej Natalia zaskoczyła wykonując balladę w języku włoskim! Koniecznie posłuchajcie!

“Mogę”

“Diamante” (Zucchero cover)

Więcej o Natalii Moskal przeczytacie tutaj: