Premiera debiutanckiego singla Elly Tess. “sad girl” zaprasza do świata pełnego wzruszeń

“sad girl” to pierwszy singiel Elly Tess – polskiej wokalistki mieszkającej i tworzącej w Los Angeles. Emocjonalny i melodyjny utwór stanowi przedsmak jej debiutanckiego albumu. Singiel jest dostępny w sieci od 5 listopada.

Elly Tess tworzy melancholijne kompozycje, które w autentyczny sposób oddają głębię jej uczuć. Debiutancki singiel Elly Tess łączy w sobie pełen emocji tekst z popowym brzmieniem. Artystka w debiutanckim utworze przekazuje nie tylko silny ładunek emocjonalny, ale również pokazuje wrażliwą stronę swojej osobowości poruszając tak bolesny temat jak zranienie miłosne. 

“sad girl” jest owocem współpracy między Elly Tess a duetem polskich producentów – Patrykiem Kumorem i Dominiciem Buczkowskim – działających pod pseudonimem Hotel Torino. Artyści mają na swoim koncie trzy nominacje do Fryderyków (autor roku, kompozytor roku, producent muzyczny roku). Współtworzyli “Superhero”, wielki przebój, który zapewnił Viki Gabor zwycięstwo w Eurowizji Junior 2019.

Nieustannie czuję się zagubiona w swoich uczuciach i „sad girl” obrazuje cały chaos, który ogarnia moje zmysły, kiedy piszę o czymś szczególnie dla mnie emocjonalnym. “Sad girl” jest swojego rodzaju nostalgicznym rewanżem w stosunku do kogoś, kto obdarzył mnie swoją wielką uwagą tylko po to, żeby odejść nagle, bez słowa wyjaśnienia. Mam nadzieję, że podróż do świata Elly Tess przyniesie Wam dużo wzruszeń i zostaniecie ze mną na dłużej.

Elly Tess o utworze

Debiutanckiemu singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Alka Palińskiego polskiego choreografa mieszkającego w USA od 2015 roku, który ma na swoim koncie współpracę z Pharrellem Williamsem, Celine Dion, czy Finneasa. Choreografie jego autorstwa pojawiały się również w produkcjach telewizyjnych takich jak The Voice, czy X Factor. Wideoklip do “sad girl” powstał w pełni w Los Angeles, a nastrojowe zdjęcia podkreślają smutek towarzyszący wokalistce, która przemierza nocą ulice wielkiego miasta.

Elly Tess to urodzona w Łodzi pisarka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka od 13. roku życia mieszka w USA. W 2013 roku wydała powieść dla młodzieży z gatunku fantasy pt. „Szafir”. W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem (Summa cum Laude) University of California in Los Angeles (UCLA) na kierunkach filozofia i przemysł muzyczny. Debiutancki singiel “sad girl” jest owocem pasji poetyckiej, niezwykłej wrażliwości emocjonalnej oraz miłości do muzyki.