Fot. Materiały prasowe

Premiera: Julian Lesiński „Only Love Can Win”

Przedstawiamy najnowszy singiel Juliana Lesińskiego,  pt. ‘Only Love Can Win’. Piosenka powstała przy współpracy z zagranicznymi producentami. Muzykę skomponował szwedzki duet Niklas Bergqvist i Simon Johansson. Autorem tekstu jest irlandczyk Aidan O’Connor – twórca eurowizyjnego hitu z 2016 roku.

Utwór jest zapowiedzią długo wyczekiwanej płyty wokalisty. 

Ta ukazać się ma w pierwszej połowie przyszłego roku. Jest to również pierwszy owoc zagranicznej kooperacji ze szwedzkimi producentami. Piosenka została nagrana w Sztokholmie w 2019 roku, jednak dopiero teraz artysta zdecydował się na jej publikację.

“Z wielką nieśmiałością a zarazem dumą leciałem do Szwecji na pierwsze nagrania. Zaczęliśmy właśnie od “Only Love Can Win”, czyli utworu który pokochałam od pierwszego taktu. W tej piosence zawarty został mój cichy apel o pojednanie, miłość i szacunek. Zdecydowałem się na publikację tej piosenki w momencie, gdy cała Polska, cały świat stanął w obliczu zmierzenia się z trudną rzeczywistością pandemii, osamotnienia, straty bliskich…” 

Piosenka utrzymana jest w charakterystycznym dla wokalisty stylu, przepełniona głębokim i ciepłym wokalem. 

Julian Lesiński jest wokalistą, aktorem oraz uczestnikiem tegorocznej edycji programu “Szansa na Sukces. Opole 2020”, gdzie brawurowo wykonał przebój Izabeli Trojanowskiej “Pieśń o cegle”. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne popowo – elektroniczne brzmienia.  

Doświadczenie sceniczne oraz wokalne zdobywał m.in. pod okiem krakowskich artystów i to tam, na scenie Teatru Ludowego, miał miejsce jego debiut aktorski. Jest laureatem wielu międzynarodowych festiwali wokalnych oraz finalistą talent show “Music Talent League” emitowanego w litewskiej telewizji LRT. Artysta zdobył tytuł „Osobowość Roku 2018” woj. podlaskiego w kategorii Kultura w plebiscycie Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych (Ukraina, Litwa, Malta, Bułgaria) oraz za singiel „Affinity”, który został wykonany m.in. podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Mimo trwającej pandemii, wokalista obecnie przygotowuje się do serii koncertów. Pracuje także nad materiałem muzycznym na swój długogrający krążek. 

Prywatnie daje się poznać jako miłośnik psów, gotowania i języków – niemieckiego i szwedzkiego. Jego dużą pasją jest też dziennikarstwo muzyczne. Niegdyś sam był redaktorem autorskich audycji w Radiu Akadera.