Fot. Materiały prasowe

Low Island z nowym, sentymentalnym singlem “In Your Arms” zwiastującym album

Po triumfalnym powrocie Low Island z utworem “Don’t Let The Light In”, który podbił serca słuchaczy nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, ale trafił też do fanów piłki nożnej za sprawą gry FIFA 2021, zespół dzieli się kolejnym singlem zapowiadającym ich debiutancki album.

“In Your Arms” to utwór przywodzący na myśl wirujące struktury znane z płyty “A Moon Shaped Pool” Radiohead, które łączą się z syntezatorami modularnymi zawartymi na “Suddenly” Caribou. Oksfordzki kwartet umiejętnie przeplata te elementy, by następnie spoić je jedwabistym głosem wokalisty, Carlosa Posady. W muzyce Low Island od zawsze wiodącym tematem jest smutek utraconych lat młodości, który czuć także i tym razem. “In Your Arms” z oszałamiającą muzyczną klarownością opłakuje ludzi pozostawiających za sobą przeszłość i nie spoglądających wstecz oraz zmieniające się czasy. W tak powstałym chaosie i odczuwanej stracie można jednak znaleźć promyk nadziei.

Ten utwór jest listem miłosnym do mojej sypialni z dzieciństwa. “In Your Arms” pokazuje jak ważne dla nas przedmioty lub przestrzenie mogą zaplątać się w naszą przeszłość i teraźniejszość, a wspomnienia i emocje, które wywołują, są w stanie nas zarówno pocieszyć, jak i przytłoczyć. Uważam, że jest to szczególnie prawdziwe w przypadku miejsc, które kojarzymy z dzieciństwem – często zawierających wiele sprzecznych uczuć, które komplikują nasze relacje z nimi

mówi o nowym singlu Carlos Posada

Reżyserem fascynującego i po raz kolejny animowanego wideo jest pochodzący z Bristolu artysta Patrick Atkins. ”To połączenie komfortu i przygnębienia poprzez nostalgię było głównym tematem rozmów z ilustratorem Patrickiem Atkinsem, który stworzył wideo do tej piosenki. Rozmawialiśmy o artystach takich jak Rachel Whiteread i Robert Kipniss, bawiących się przedmiotami codziennego użytku i wyrażających je w sposób abstrakcyjny, tak by nabrały nowych znaczeń ” – dodaje Posada. Efekt jest zachwycający, a sentymentalne wideo w zupełności oddaje muzyczną wrażliwość grupy. 

https://www.instagram.com/p/CIMGhI0nUdP/