RALPH KAMINSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Ralph Kaminski już w najbliższy piątek 7 grudnia zakończy blisko dwuletnią przygodę ze swoim debiutanckim albumem. Ostatni przystanek na trasie Pożegnanie z Morzem odbędzie się w warszawskim Palladium przy ulicy Złotej. Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie!
Występy Ralpha na żywo to magia w czystej postaci, a w tej odsłonie zobaczymy go najprawdopodobniej już po raz ostatni. Dla osób które jeszcze nie znają Ralpha, lub chciałyby wiedzieć o nim trochę więcej zapraszamy do przeczytania naszego niezbędnika dla początkujących.

1. Ralph, a tak naprawdę Rafał Stanisław Kamiński, urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle, skąd również podchodzą m.in. Roksana Węgiel, czy Michał Szpak.

2. Prywatnie Ralph i Michał Szpak są kuzynami. Co ciekawe obaj przyszli na świat w tym samym roku, a nawet miesiącu.

3. Już jako dziecko Ralph rozwijał swoje zdolności muzyczne i uczył się grać na skrzypcach, nieco później zaczął też chodzić na zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury.

4. W 2011 zdobył Grand Prix na festiwalu Carpathia za wykonanie utworu “The Hill”.

5. Rok później wziął udział w drugiej edycji X Factor, w towarzystwie Dawida Podsiadło oraz Piotra Zioły.

6. Studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie podczas przebywania w nowym dla niego mieście powstawała jego debiutancka płyta. Przez pewien czas uczył się także na Wydziale Popu na Codarts Academy w Rotterdamie.

7. W listopadzie 2016 Ralph wydał swój pierwszy album “Morze”, na którym opowiada o swoim rodzinnym mieście, dziadku, a także o miłości. Rok później płyta ukazała się także w wersji winylowej.

8. Napisał i nagrał wraz z MaJLo piosenkę „Lights”, która była przebojem na wielu światowych festiwalach w 2016 roku.

9. Współpracował także z Holakiem, Flirtinii i wziął udział w projekcie Albo Inaczej 2.

10. Charakterystycznym znakiem Ralpha stał się brokat oraz cekiny, dzięki czemu nikt nie przejdzie obojętnie zarówno obok artysty, jak i publiczności na jego koncertach.

11.Na swoim koncie ma występy na największych polskich festiwalach takich jak Open’er w Gdyni, katowicki OFF, czy poznański Spring Break.

12. Od tego roku prowadzi wraz z Arturem Rawiczem podcast “Dwa Światy” na kanale CGM-u w serwisie YouTube, gdzie jako goście zapraszani są przeróżni muzycy. Panowie gościli już między innymi Katarzynę Nosowską i Dawida Podsiadło.

13. Przez kilka lat Ralph aktywnie angażował się w nadmorski kampus artystyczny FAMA, gdzie poznał część muzyków z którymi aktualnie tworzy. Tam też wykonywał premierowo utwory skomponowane na jego debiutancki album.

14.Nazywa swój zespół My Best Band in the World, ponieważ w jego skład wchodzi grupa niesamowitych i niezwykle utalentowanych ludzi, których poznawał na przestrzeni lat. Jak głosi opis na ich Instagramowym profilu MBBITW to “konglomerat talentów, stylów, osobowości i różnych muzycznych światów połączonych w jeden projekt”.

15. Oprócz najlepszego zespołu, Ralph ma również rewelacyjny fanklub, który przychodzi chętnie i wielokrotnie na jego koncerty, angażuje się w akcje, a także bezgranicznie wspiera artystę.


(Zapraszamy serdecznie na fanpage, oraz na grupę:
https://www.facebook.com/RalphKaminskiMBOFC/?ref=br_rs
https://www.facebook.com/groups/281592005596833/?ref=br_rs).