Ray Dalton: „Przesłanie w „In My Bones” ma zakończyć zwątpienie w siebie, strach, złe uczynki; powiedzieć tym rzeczom „pieprzcie się!” – wywiad [PL/ENG] z Rayem Daltonem

Ray Dalton – amerykański wokalista, który swoją karierę muzyczną zapoczątkował występując u boku Macklemore w piosence „Can’t Hold Us” aktualnie spełnia się muzycznie jako solowy artysta, a jego piosenki, m. in. „In My Bones” stały się w Polsce ogromnym radiowym hitem. W wywiadzie dla Mad-Music zdradził jak to wszystko się zaczęło, kto najbardziej go inspiruje, ale także bezpośrednio zwrócił się do polskich fanów.

W przeszłości byłeś instruktorem tenisa… kiedy zdecydowałeś, że muzyka to coś, czemu chcesz się poświęcić przez resztę życia?

To zabawne, bo bardzo często jestem o to pytany. W przeszłości uczyłem gry w tenisa wielu przyjaciół i chyba ktoś po prostu odebrał to tak, jakbym był instruktorem. Lol! Kocham tenis. Odgrywa on ogromną rolę w moim życiu, ale jednak muzyka jest kawałkiem mojej duszy, którym mogę dzielić się z innymi.

Jak wiemy – piosenka „Can’t Hold Us” miała ogromy wpływ na twoją karierę muzyczną. Jak zmieniło się twoje życie od czasu opublikowania jej?

Ten kawałek dał mi pewnego rodzaju znak łączenia się z innymi poprzez muzykę. Świętowanie i poznawanie ludzi z całego świata było zawsze moim marzeniem.

Kto jest twoją największą muzyczną inspiracją i kto miał na ciebie w tej kwestii najpotężniejszy wpływ?

Moje muzyczne inspiracje to: Pat Wright, Total Experience Gospel Choir i moja mama. Zdolności muzyczne Pani Pat są zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju. Jest ona założycielką Total Experience Gospel Choir, w którym dorastałem. Chór Gospel za każdym razem doprowadza mnie do łez, gdy z nimi śpiewam. Co do mojej mamy – tak naprawdę nie jest piosenkarką.. haha! Ale jest ona najbardziej kochaną osobą na świecie, a ja staram się dzielić tę miłość we wszystkim co robię.

Przechodząc do tematu twojego najnowszego singla „In My Bones” – co przede wszystkim chciałeś przekazać w nim słuchaczom?

Przez wiele lat wywierałem na sobie ogromną presję, że moje piosenki muszą być tak dobre, bądź lepsze niż „Can’t Hold Us”, czy „Don’t Worry”, co uważam za szalone. Przesłanie w „In My Bones” ma zakończyć zwątpienie w siebie, strach, złe uczynki; powiedzieć tym rzeczom „pieprzcie się” i po prostu dalej robić swoje.

„In My Bones” w Polsce stało się ogromnym hitem. Z pewnością liczba twoich fanów tutaj stale się powiększa. Czy jest coś, co chciałbyś im powiedzieć?

To co mówisz jest niesamowite.. naprawdę nie mogę w to uwierzyć. Chciałbym po prostu wysłać wam wszystkim dużo miłości; nie mogę się doczekać, aż w końcu pójdziemy na wspólną imprezę w całkowicie polskim stylu!

INTERVIEW [ENG]:

1.In the past, you were a tennis instructor, when and how did you understand that music is something you will devote to the rest of your life?

It’s funny I’ve been getting this question asked a lot. I was teaching some friends to play tennis and I think someone took it as I was a tennis instructor. Lol! I love tennis. It’s a huge part of my life, but music is my way to share my soul.

2.As we know, the song „Can’t Hold Us” had a great impact on your music career. How has your life changed since the release of this song?

It has given me sight by connecting with people through music. Meeting people and celebrating with them around the world has always been a dream of mine.

3.Who is your biggest musical inspiration or who has influenced you the most in music?

My musical inspirations have been Pat Wright, Total Experience Gospel Choir, and my mom. Mrs. Pat’s vocal abilities are like none other that I’ve ever heard. She is the founder of the Total Experience Gospel Choir, which I grew up in, and man, can they blow. Brings me to tears every time I sing with them. My mom is not a singer AT ALL. HAHA! But she is the most loving person in the world and I try to share that love in everything I do.

4.Turning to the theme of your latest single „In My Bones”, what did you mainly want to convey to the listeners in this song?

For many years, I put huge pressure on myself that my songs needed to be just as good or bigger than “Can’t Hold Us” and “Don’t Worry,” which is crazy. The message of “In My Bones” is to shut out self-doubt, fear, wrongdoings, and say “fuck you” to all those things and continue to power on.

5.”In My Bones” in Poland has become a huge hit, you certainly have more and more fans here, is there anything you would like to say to them?

It’s so incredible that you’re telling me this right now. I really can’t believe it. I would like to send my love to everyone in Poland always and I can’t wait to come party with you all Polish style.

6. Can you tell us when we can expect new music?! We are looking forward to! 🙂

I’m very excited to be releasing my next song very soon. I can’t wait for you to hear it.