Mad-Music.pl

RECORD STORE DAY – święto entuzjastów płyt winylowych

LEGACY RECORDINGS PREZENTUJE: 

RECORD STORE DAY 2015 (SOBOTA, 18 KWIETNIA 2015) 

* * * * *

Legacy Recordings / Sony Music z radością zapowiadają kolejną edycję Record Store Day– międzynarodowego święta niezależnych sklepów muzycznych obchodzonego od kilku lat na całym świecie.

image004

W tym roku Record Store Day odbędzie się  w sobotę 18 kwietnia.

 

Record Store Day to święto wydawców i fanów muzyki z tradycyjnego nośnika obchodzone na całym świecie już od kilku lat. Polska dołączyła do tego grona cztery lata temu.

Święto to narodziło się w 2007 roku z inicjatywy grupy entuzjastów płyt winylowych i z założenia miało być hołdem dla tego nośnika muzyki. Od swojej pierwszej edycji, która odbyła się w 2008 roku w San Francisco, święto to odbywa się corocznie w trzecią sobotę kwietnia. Inicjatywa ta zrzesza już setki niezależnych  sklepów płytowych na całym świecie.

Record Store Day łączy artystów, dystrybutorów, wydawców i fanów muzyki bez względu na reprezentowane gatunki muzyczne. Świętu temu towarzyszą zazwyczaj imprezy okolicznościowe oraz co najważniejsze dla fanów tradycyjnych nośników muzyki specjalne winylowe wydawnictwa dostępne tylko w niezależnych sklepach biorących udział w akcji.

Listę polskich sklepów, które wezmą udział w tegorocznej edycji  Record Store Day znajdziecieTUTAJ

 

Sony Music specjalnie na to święto przygotowało kolekcjonerskie wydania płyt winylowych, wśród których znalazły się albumy m.in. takich artystów jak: Bruce Springsteen, Johnny Cash czy Manic Street Preachers.

Źródło: Sony Music

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!