Rocznik 92 – czyli kolejny ważny, muzyczny manifest!

Wokalista zasłynął dzięki udziałowi w telewizyjnym programie muzycznym, w którym doszedł do ścisłego finału. Od tego wydarzenia minęło kilka lat, a Arek Kłusowski wydał debiutanckie wydawnictwo. Po tamtej stronie to zbiór emocji, nie tylko tych dobrych – poza utworami o miłości, znaleźć na nim można tak ważne tematy jak depresja czy samotność.

Jednym z ważniejszych (i ciekawszych!) numerów z debiutanckiego albumu jest Rocznik 92, opowiadający o depresji która jest co raz częstszą diagnozą wśród młodych ludzi. Obecnie na świecie jest zdiagnozowanych 350 milionów ludzi. W Polsce problem ten dotyka ponad miliona osób a blisko cztery razy tyle ludi sięga po leki przeciwdepresyjne. Te przerażające dane na temat depresji stały się bodźcem do powstania utworu i teledysku Rocznik 92, który chce w ten sposób zwrócić uwagę na ten rosnący problem.

To osobisty manifest. Głos wielu osób z mojego pokolenia, które urodziły się w latach 90. Obraz wielu skrajnych emocji, które targają nami w codziennych sprawach. Brak akceptacji i powszechny konformizm oraz jałowa egzystencja doprowadza co raz więcej moich rówieśników do wypalenia, depresji czy separacji społecznej. Nie radzimy sobie z presją i powierzchownością, która atakuje nas na każdym kroku. Popadamy w uzależnienia i choroby, niekiedy prowadząc podwójne życie – zakłamując internetowe tablice. Tkwimy w fałszywych relacjach międzyludzkich, tylko po to by choć na chwilę uciec od samotności. 


Do wszystkich, którzy zmagają się z depresją – pamiętajcie, że są ludzie którzy chcą i są gotowi Ci pomóc. W mrocznych momentach możecie skorzystać z Antydepresyjnego Telefonu Zaufania: tel: 22 484 88 01