Mad-Music.pl

Serge Gainsbourg. Piosenki – hołd polskich muzyków dla wybitnego twórcy!

Pierwsze słowo, które przychodzi na myśl po usłyszeniu nazwiska Gainsbourga, to buntownik – właściwie od zawsze skłócony ze społeczeństwem i mediami, do tego mistrz dwuznaczności i prowokacji. Przy tym wszystkim, piekielnie uzdolniony i oryginalny.

Utwory Serge’a nie raz wywoływały burzę w Europie, a skandalom nie było końca – wszystko to za sprawą zmysłowych, erotycznych tekstów. Był i jest jednym z najwybitniejszych oraz najodważniejszych kompozytorów estrady francuskiej XX wieku. Organizatorzy Festiwalu Łódź Czterech Kultur zadbali, by pamięć o tym niesamowitym wokaliście wciąż trwała.

Serge Gainsbourg. Piosenki to wyjątkowy koncert, w którym polscy muzycy zinterpretują najpopularniejsze utwory wykonawcy. Repertuar został dobrany w taki sposób, by pokazać wszystkie etapy twórczości artysty, także tej powstającej z myślą o innych wykonawcach.

9 września w łódzkim Teatrze Muzycznym wystąpią: Maria Peszek, Ania Rusowicz, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Fismoll, Natalia Grosiak, Tymon Tymański, Tomek Makowiecki, Łukasz Lach, Skubas, Kortez i John Mitko – oprócz solowych występów spodziewać się możemy również duetów.

“W tym roku przypada 90-ta rocznica jego urodzin, co daje doskonałą okazję, by przypomnieć dorobek artysty, znakomitą muzykę i słowa, jakie po sobie pozostawił. To dobry moment, żeby przekonać się, że płyty Gainsbourga stanowią źródło inspiracji dla kolejnych generacji.”


Więcej:

Festiwal Łódź Czterech Kultur na Facebooku

Strona WWW

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama