Stań z prawdą „Twarzą w twarz” – najnowszy singiel i teledysk Igi Jaworskiej dostępny wszędzie!

Zaledwie kilka tygodni po premierze debiutanckiej EP-ki, Iga prezentuje singiel „Twarzą w twarz”. Utwór od dnia premiery podbija playlisty redakcyjne w serwisie Spotify – zagościł między innymi na takich playlistach jak „Polskie Hity”, „Equal Polska”, „Gen Z”, „Hot Hits Polska”, a także trafił na okładkę „Fresh Finds Polska”! Miesięczna liczba słuchaczy Igi w kilka dni od premiery przekroczyła 40 tys.

Kompozytorką i autorką tekstu singla jest sama artystka. Za produkcję odpowiada Adrian „LEEO” Woronowicz, znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak Margaret, Szpaku, czy Sobel.

Twarzą w Twarz – to dla mnie trochę metafora szczerości. Miło przeczytać w czyichś oczach, że można mu wszystko opowiedzieć – mówi o singlu Iga.

Klimatyczny klip wyreżyserował Yuriy Zhurayev, za obiektywem kamery stanął Michał Kucharski (znany ze współpracy przy teledyskach Ani Rusowicz, Alicji Szemplińskiej czy Natalii Przybysz). Oświetlenie, które było niezwykle ważnym elementem klipu, to dzieło Marcina Wojdałowicza – operatora największych polskich produkcji filmowych. Montażem i koloryzacją zajął się Michał Pęza.  Autorem sesji zdjęciowej jest Marcin Blicharski. Nad planem zdjęciowym czuwały Ewelina „Roxy” Gracz (Project Manager) oraz Elżbieta Wacławek (producent).

Iga Jaworska to pochodząca z Lublina, młoda kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka. Własne kompozycje zaczęła pisać w wieku 14 lat. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, udzielała się również w chórze, który był bodźcem do tego, aby rozpocząć zajęcia wokalne „na poważnie”. Tworzenie utworów jest dla niej naturalne jak oddychanie. Jej kompozycje są lekkie, zwiewne, czasem melancholijne, ale nie smutne. Inspiruje ją przyroda i wewnętrzne życiowe doświadczenia. Gatunkowo balansuje gdzieś między popem a alternatywą.

Zadebiutowała z wysokiego C, wydając EP w ramach projektu „Studio Lublin” Radia Lublin. Promotorem i współtwórcą minialbumu był sam Paweł Błędowski (dziennikarz muzyczny stacji). Singlami promującymi wydawnictwo były kolejno: „Morze”, „29” oraz „Nadrobimy”. Wszystkie z takim samym powodzeniem utrzymywały się tygodniami na radiowych rotacjach. Zwieńczeniem projektu był, niezwykły mini akustyczny recital:

Obecnie Iga pracuje nad kolejnymi utworami, które niebawem ujrzą światło dzienne.