Subiektywne Top 10 utworów 2019

Rok 2019 obfitował w wiele wspaniałych hitów, które okupowały listy przebojów na całym świecie. Był to też rok powrotów bardziej doświadczonych artystów. W ostatni dzień grudnia postanowiłem przypomnieć moim zdaniem najbardziej godne uwagi propozycje z całego roku.

10. Nico Santos – “Play with fire”

Nico Santos to najczęściej odtwarzany wykonawca Niemczech w 2018 roku. Jest twórcą takich przebojów jak “Unforgettable” czy “Safe”. W 2019 roku podzielił się ze światem kolejnym singlem o tytule “Play with fire”, który wspinał się po listach przebojów nie tylko w Niemczech, ale i innych krajach europejskich.

9. Ariana Grande – “break up with your girlfriend, i’m bored”

Kolejną pozycję zajmuje Ariana Grande z utworem “break up with your girlfriend, i’m bored” – trzeci singiel ze świetnie przyjętego albumu “than u, next”. Zadebiutował na 1. miejsuc na licie Billboard i pokrył się platyną w wielu krajach. Zdecydowanie jedna z gorętszych propozycju tego roku.

8. BARANOVSKI – “Czułe miejsce”

Pierwsza polska propozycja w zestawieniu – “Czułe miejsce” – to utwór jednego z najbardziej obiecujących młodych artystów, czego dowodem jest nominacja do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Utwór promuje debiutancki album Baranovskiego “Zbiór” wydany w październiku tego roku.

7. Duncan Laurence – “Arcade”

Duncan Laurence to 25 letni Holender, który po 44 latach przyniósł swojemu krajowi kolejne zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenką “Arcade” skradł serce milionom europejczykom. W listopadzie odwiedził po raz kolejny Polskę, aby zagrać koncert w warszawskiej Proximie.

6. Katy Perry – “Never really over”

Iście wakacyjny hit, który okazał się dla Katy odbiciem od dna po porażce ostatniego albumu “Witness” z 2017 roku. “Never really over” jest lekka, skoczna i zdecydowanie zasługuje na tytuł piosenki lata 2019.

5. Ania Karwan – “Słucham Cię w radiu co tydzień”

Mimo, że Ania Karwan jest obecna na scenie już od 15 roku życia, to dopiero w tym roku wydała debiutancki album. “Słucham Cię w radiu co tydzień” to świetnie przyjęty singiel, którym wygrała w konkursie “Premiery” podczas ostatniego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

4. Miley Cyrus – “Mother’s Daughter”

“Mother’s Daughter” to pierwszy singiel z minialbumu “She is coming”, który jest pierwszą częścią zwiastującą siódmy album Miley Cyrus. Utwór ten zdecydowanie stał się hitem i podbił radia na całym świecie.

3. Mahmood – “Soldi”

Zwycięzca tegorocznego konkursu w San Remo. Utwór wzbudził niemałe kontrowersje we Włoszech, ale mimo to pozwolił Mahmoodowi rozwinąć skrzydła i podbić Europę, po której obecnie koncertuje. Podbił serca słuchaczy, czego dowodem jest zajecia drugiego miejsca w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

2. Celine Dion – “Imperfections”

Po 3 latach Celine Dion powraca z nowym materiałem – w listopadzie podzieliła się z nami albumem “Courage”, który promował m. in. utwór “Imperfections”. Jest to z pewnością jeden z albumów, po który warto sięgnąć. 20 wspaniałych kompozycji, wśród których znajdziemy typowe dla Celine ballady, ale także trochę bardziej śmielsze utwory.

1. Madonna – “Medellin”

Ale 2019 rok to zdecydowanie rok Madonny – powrót po 4 latach w wielkim stylu. Wydany w czerwcu album “Madame X”, promowany takimi singlami jak “Medellin”, “Crave” i “God Control” to kolejny eksperyment, tym razem z rytmami Afryki i Portugalii. Album nie jest łatwy w odbiorze, dlatego jako przystawkę, Madonna zaserwowała nam lekkie i klimatyczne “Medellin”.