DORIAN ELECTRA WYSTĄPI W WARSZAWIE

Dorian Electra powraca do Polski! Tym razem na swój własny koncert. Dorian można było usłyszeć w Polsce już dwukrotnie – po raz pierwszt na festiwalu Soundrive w Trójmieście a następnie jako support Charli XCX. Dorian tworzy muzykę z pogranicza popu i elektroniki, autorskie teksty piosenek i niezwykle oryginalne performensy. Twórczość Dorian porusza przeróżne zagadnienia – szczególnie kwestie filozofii, feminizmu czy sekualności. Dorian defniuje się jako osobę płynną płciowo i wyraża siebie przez muzykę i nieco ekscentryczny wizerunek – kolorowe włosy, skórzane elementy ubioru i często też domalowane wąsy które są znaiem rozpoznawczym artysty.

Dorian współtworzy też wszystkie swoje teledyski, które są prawdziwą ucztą dla oczu. Są starannie dopracowane i niezwykle estetyczne pomimo kontrowersyjnego sposobu przedstawiania wielu kwestii.

Debiut Dorian miał miejsce w 2017 roku za sprawą współudziału w piosence Charli XCX „Femmebot” i supportowaniu artystki. W 2019 ukazał się debiutancki album „Flamboyant”, który został świetnie przyjęty przez krytyków i fanów.

Koncert odbędzie się 20 maja w warszawskim klubie Hydrozagadka.