TAJEMNICZA ZAPOWIEDŹ ALBUMU SARSY

Już dziś możemy zamówić najnowszy, trzeci album Sarsy – „Zakryj”, którego premiera odbędzie się w maju!

W piątek, 15-ego marca, ruszyła przedsprzedaż jednego z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku – „Zakryj” Sarsy.  Przy tej okazji nie poznaliśmy jednak samej okładki, także każda kopia zakupiona w kredycie zaufania zostanie podpisana przez artystkę. Album już wskoczył na piewsze miejsce Bestsellerów Empiku!

Sarsa zapowiada trzecie LP osobliwymi utworami „Zakryj” i „Carmen„, które charakteryzuje poetyckość tesktu i orkiestowość aranżacji. Obie piosenki w krótkim czasie wspięły się na top listy polskiego airplaya. Z tym albumem poraz pierwszy autorka tekstów oraz muzyki jest także producentem swojej twórczości. A co mówi o tym krążku:

Inspiracją artworku albumu jest zjawisko synestezji oraz moje przekonanie, że muzyka to nie tylko dźwięki, ale wielowymiarowe zjawisko. Muzykę można pokazać w kolorach czy znakach, dlatego komunikacji tego albumu towarzyszą m.in. obrazy inspirowane konkretnymi utworami z płyty. Poprzez bardzo symboliczne grafiki chcę umożliwić odbiór mojej twórczości również za pomocą innych zmysłów. Chcąc zwrócić uwagę na różne warstwy muzyki, stworzyłam artystyczne wideo do utworu „Zakryj”, do którego zaprosiłam Iwonę Cichosz, która jako osoba niesłysząca pomaga mi zrozumieć, w jaki sposób głusi mogą słyszeć i czuć muzykę.

Nad albumem Sarsa pracowała w swoim studio w Gdyni. Płyta zawiera różnorodny materiał: zarówno nostalgiczne utwory balladowe, jak również bardziej upbeatowe kompozycje. W końcu będziemy mieli przyjemność usłyszeć studyjną wersję kawałka „Nienaiwne”, na którą fani czekają od kilku lat. Ja miałam przyjemność zapoznać się także z utworem „So cold” i powiem wam, że pochłonął mnie w przeciągu kilku chwil.

Premiera płyty odbędzie się 24-ego maja, a na jesień 2019 zaplanowana jest trasa klubowa #ZAKRYJTOUR po kilkanastu największych miastach Polski w promocji nowego materiału.

W nawiązaniu do tytułowego singla oraz tytułu samego albumu, okładka płyty pozostanie zakryta do dnia 20-ego kwietnia. Poniżej możecie poznać tracklistę.

Traklista albumu Sarsy – „Zakryj”

1. Intro – Zanim (serce będę miała chłodne)
2. Tęskno mi
3. Nienaiwe
4. Balony
5. Zakryj
6. Gotowa
7. Carmen
8. So cold
9. Modlitwa
10. Ta piosenka

Specjalną wersję albumu z autografem możecie zakupić tutaj: Sarsa – Zakryj (edycja limitowana)