Fot. Materiały prasowe

Tate McRae po raz kolejny podbije serca fanów?

Zdobywająca coraz większą popularność, Tate McRae zaprezentowała nowy teledysk do singla „rubberband”. Utwór pokazuje niezaprzeczalny talent artystki w pisaniu tekstów oraz jej umiejętności wokalne. 

Jej rewelacyjny singiel, „you broke me first” ma ponad 635 milionów odtworzeń we wszystkich platformach streamingowych. Utwór znalazł się na #1 miejscu listy Dance/Mixshow, a także na miejscu #33 listy Hot 100. Singiel „you broke me first” jest czterokrotnie platynowy w Irlandii, podwójnie platynowy w Kandzie, Nowej Zelandii i Meksyku oraz platynowy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Finlandii, Francji, Malezji, Holandii, Norwegii i Szwecji.

Tate wystąpiła też ostatnio także m.in. na MTV’s European Music Awards, w programie Jimmy Kimmel Live! oraz podczas nagród VMA. Została również wymieniona w liście Forbes’a „30 Under 30” na 2021 rok ,jak również w liście magazynu Billboard 21 Under 21: Ones To Watch.

W styczniu 2020 roku Tate McRae wydała debiutancką EP-kę „all the things i never said”, która zawiera utwory „stupid”, „tear myself apart”, „all my friends are fake” i „ that way”. Płyta przyniosła jej uwagę i uznanie mediów takich jak Fader, Variety, Idolator, Wonderland, NME, iD, Seventeen, E! Young Hollywood i Dork Magazine. Po wydaniu EP-ki, Tate ruszyła w całkowicie wyprzedaną trasę, w ramach której wystąpiła w Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Toronto, Londynie, Berlinie i Amsterdamie.

W ciągu ostatniego roku Tate McRae stała się gwiazdą i wystąpiła wraz najpopularniejszymi artystami świata podczas 2020 MTV Video Music Awards. Tate mieszka w Calgary w Kanadzie, jednak wczesne dzieciństwo spędziła w Omanie, państwie leżącym na Półwyspie Arabskim. Jest profesjonalną tancerką – już jako ośmiolatka brała udział w konkursach tanecznych. Ma w dorobku wiele nagród, w tym drugie miejsce w programie „So You Think You Can Dance”.