Undercity – multimedialny festiwal, jakiego w Warszawie nie było

W sobotę, 2 listopada w Warszawie odbędzie się druga edycja Undercity – multimedialnego wydarzenia, dzięki któremu znana m.in. ze sportowych wydarzeń hala COS Torwar zamienia się w prawdziwe podziemne miasto. Na festiwalu wystąpią m.in. Pete Tong, Joris Voorn i Claptone.

 

Długo wyczekiwane i wypełnione muzycznymi wydarzeniami lato co roku mija bardzo szybko, a pofestiwalowa depresja rozciąga się przez niemal 12 miesięcy. Zeszłoroczna wiadomość o tym, że w Warszawie wreszcie odbędzie się halowy, pełnowymiarowy festiwal z elektroniką zaintrygowała wielu fanów i dała nadzieję, że luka w muzycznym terminarzu wreszcie się zapełni. Nikt jednak nie spodziewał się, że efekt będzie tak piorunujący. Mowa tu nie tylko o line-upie z wieloma czołowymi nazwiskami międzynarodowej sceny, ale przede wszystkim o niesamowitej aranżacji hali COS Torwar, który na tę noc przeobraża się w podziemne miasto przypominające cyberpunkową przyszłość.

W trakcie Undercity zaadaptowane zostają wszystkie przestrzenie, korytarze i obszary Torwaru, a każda scena to odmienna aranżacja i inny klimat muzyczny. Metropolis to główna przestrzeń festiwalu, czyli wielkie, opuszczone miasto z przyszłości. Tam zagrają czołowi przedstawiciele międzynarodowej sceny, tacy jak Joris Voorn, Kölsch czy John Digweed.

Metropolis Stage Fot. Zuzanna Sosnowska

City Hall to miejsce nawiązujące do rażącego, pełnego kolorów i neonów Las Vegas z przyszłości. Wypełni je house i tech house, grany przez takich gigantów, jak Pete Tong, Claptone czy Kittin.

City Hall Fot. Zuzanna Sosnowska

Kolejna, najbardziej mroczny obszar Undercity, czyli futurystyczny tunel, gdzie zagrają artyści związani z różnymi odmianami muzyki techno. Wśród nich będą m.in. I Hate Models, Rebekah i Oscar Mulero.

Tunnel Stage Fot. Zuzanna Sosnowska

W tym roku pojawi się jeszcze jedna scena. Jak zapowiadają organizatorzy, wygląd District Stage przypominać będzie świecącą po zmroku ulicę pełną symboli charakterystycznych dla cyberpunkowego świata. Przez całą noc zagrają tam artyści związani z muzyczną sceną Berlina, którzy regularnie występują w uwielbianych miejscach, takich jak Sisyphos i Kater Blau.

Undercity 2018 Fot. Zuzanna Sosnowska

Tylko do piątku istnieje możliwość kupienia tańszego biletu, który kosztuje 199 zł, bo w dniu wydarzenia jego cena wzrośnie do 219 zł. Wejściówki są dostępne na www.undercity.pl

Pełny line-up wydarzenia:

*źródło: materiały prasowe organizatora