Venflon zakończył pracę nad nowym albumem!

venflon-foto

Formacja Venflon, która dała się niedawno poznać szerszej publice chociażby podczas występów w programie „Must be the Music”, zakończyła prace nad swoim najnowszym studyjnym wydawnictwem.

Venflon to polska formacja, która w swojej muzyce łączy melodyjny metal z wpływami grunge’u oraz stronera. Grupa powstała w 2003 roku i przez ten czas, pomimo zmian w składzie, zdołała zaistnieć na polskim rynku muzycznym, wydać dwa albumy studyjne oraz zdobyć wielu fanów w całym kraju.

Szerokiej publiczności Venflon dał się poznać dzięki swojemu uczestnictwu w popularnym programie „Must be the Music”, a także poprzez występy na większych wydarzeniach muzycznych, takich jak Juwenalia oraz festiwale( m. in. Hunterfest, Ursynalia)

Obecnie Venflon zakończył pracę nad swoim trzecim studyjnym wydawnictwem.

Materiał na płytę powstawał wiosną i latem 2014 r. Śmiało mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy dokładnie to co zamierzaliśmy. Brzmi to naprawdę nowocześnie, ciężko i mięsiście.” – mówi Maciek, wokalista zespołu.

Jeżeli chodzi o kompozycje to na pewno są znaczne różnice w stosunku do tego co można usłyszeć na naszej poprzedniej płycie. Kawałki na płycie są cięższe i bardziej metalowe niż nasza dotychczasowa twórczość. Jednocześnie materiał zawiera naprawdę dużo fajnych melodii.” – dodaje.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani i bardzo ciekawi odzewu kiedy pierwsze fragmenty płyty ujrzą światło dzienne. Nie możemy się też doczekać pierwszych koncertów z nowym materiałem.” – komentuje Tolek.

Premiera albumu planowana jest na ten rok. W ślad za pojawieniem się nowego wydawnictwa ruszą również koncerty zespołu Venflon.

Już niedługo ukaże się także klip zespołu, który zrealizowany został w warszawskim klubie Proxima.

Więcej informacji o Venflon:

Facebook: https://www.facebook.com/VenflonBand

Youtube: https://www.youtube.com/user/MsFaranka

Oficjalna strona: http://www.venflon.pl/