Fot. Materiały prasowe

Years & Years w coverze wielkiego hitu Pet Shop Boys

Years & Years przedstawia cover „It’s A Sin”. Utwór został nagrany na potrzeby nowego mini-serialu „It’s A Sin” – w Polsce produkcja pod tytułem „Bo to grzech” jest dostępna w HBO Go.

Lider Years & Years, Olly Alexander, gra jedną z głównych ról w produkcji opowiadającej o historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w dobie kryzysu AIDS w latach 80. Twórcą „It’s A Sin” jest Russel T Davies, który pracował przy takich serialowych hitach jak „Queer As Folk” czy „Doctor Who”. „Bo to grzech” liczy pięć odcinków. Olly o utworze „It’s A Sin” opowiada:

Zawsze uwielbiałem ten kultowy kawałek Pet Shop Boys oraz jego wydźwięk i znaczenie dla kultury gejowskiej. To także jedna z ulubionych piosenek mojego bohatera w serialu, dlatego jestem bardzo podekscytowany, że mogłem zaśpiewać własną wersję. Kawałek nagrywałem głównie w domu, sam na pianinie, dlatego całość sprawia wrażenie bardzo surowego kawałka. To piękna piosenka i wspaniale się ją śpiewa.

Olly Alexander

W obsadzie serialu „It’s A Sin” znaleźli się także: Keeley Hawes, Stephen Fry, Neil Patrick Harris, Tracy Ann Oberman, Shaun Dooley, Omari Douglas, Callum Scott Howells, Nathaniel Curtis oraz Lydia West.

Część zysków ze sprzedaży singla zasili konto fundacji George House Trust, która od 1985 roku wspiera edukację na temat HIV.