„Zostań” z Marisol i Olą Bird!

Marisol x Ola Bird to duet producencko-wokalny Agaty Soleckiej i Oli Batyckiej. Dziewczyny poznały się w 2021 roku i od razu zaiskrzyła między nimi muzyczna chemia.

Utwory na ich pierwszą EP Czerwona powstały w kilka tygodni, a cała ich twórczość jest w 100% self made – od wszystkich warstw muzycznych (Agata jako producentka samodzielnie komponuje partie wszystkich instrumentów, a Ola odpowiada za wokal), po tekst i koncepty wizualne.

Spośród pięciu singli, które znalazły się na EP, największym zainteresowaniem cieszył się electro-popowy cover “Czerwonych Korali” Brahtanków, w zupełnie nowej, mrocznej odsłonie. Singiel ma ponad 100,000 odtworzeń na Spotify, gdzie został doceniony przez edytorów playlist, którzy umieścili go m.in. na playlistach New Music Friday, Alternatywna Polska czy EQUAL Polska.

Rok po wydaniu pierwszego mini albumu, duet powraca z nowym singlem „Zostań”. To intymna, melancholijna, ale jednocześnie seksowna opowieść o pożądaniu. Warstwa muzyczna to miks alternatywnego R’n’B, trapu i symfonicznej instrumentacji. Połączenie smyczków, przenikliwego basu i delikatnych melodii przywołuje na myśl Lanę del Rey z dodatkiem Banks.

Do singla powstało również lyric video, nagrane o zmierzchu na półwyspie helskim. Ten obraz to idealne uzupełnienie tęsknoty bijącej z “Zostań”.

To na pewno nie ostatnie słowo Marisol x Ola Bird. Dziewczyny już pracują nad kolejnymi singlami, które jeszcze w tym roku powinny ukazać się w formie kolejnej EP. Stay tuned!