Ala | Zastary prezentuje „Bibeloty”!

Alicja Boratyn i Jakub Sikora, czyli duet Ala Zastary, tworzą soczysty pop z elementami r’n’b i elektroniki. Pierwszy singiel duetu Pilot trafił do zestawiania najlepszych polskich singli roku 2019, a na swoim koncie mają także tytuł finalistów plebiscytu Gazety Wyborczej Sanki, który ma na celu odkrywanie nowych twarzy muzycznych. 

Bibeloty to piosenka-pozytywka: to coś wyjątkowo osobistego i intymnego, co chronimy przed światem. Przypomina o tym, że są na niej jeszcze piękne rzeczy, osoby i zjawiska. Może pomóc, gdy czujemy się naprawdę źle. I o tym też jest ten utwór – o momentach słabości i bezsilności, a także o poczuciu, że zawiedliśmy samych siebie.

Materiał został nakręcony na taśmie filmowej 16mm i prezentuje poetycki kolaż o poszukiwaniu schronienia przed światem. Światem, który codziennie zmusza nas do przybierania masek i ról. Bohaterki teledysku, dwie dorastające dziewczyny, znajdują je w starej szafie – stoi w szczerym polu, a pośród wielu bibelotów, trochę omszałych i niedzisiejszych, znajdzie się miejsce na prawdziwe, piękne uczucia. Wystarczy wejść.

Singiel dostępny będzie w nowej, zremasterowanej wersji na limitowanym, winylowym wydawnictwie JUTRO?, które właśnie się ukazało i jest możliwe do kupna na bandcampie zespołu.


ALA | ZASTARY na Facebooku