Blauka z nowym singlem!

Blauka, jeden z ciekawszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, wypuścił nowy singiel! „Trefne Fanty” to zapowiedź drugiej płyty Blauki.

Blauka,  której debiutancki album, „Miniatura” ukazał się 27 września 2019. „Miniatura” to dziesięć poruszających klimatem i lekkością kompozycji w stylu vintage, indiepop i soft rocka. Muzyka Blauki to interesujący, czasami humorystyczny opis złożonych ludzkich relacji we współczesnym świecie. Całość podana jest w sposób, który przywołuje wspomnienia lat siedemdziesiątych i pozwala docenić talent muzyków, którzy potrafią znaleźć równowagę pomiędzy elegancką prostotą i poszukiwaniem bardziej złożonych i dalekich od banału form.

Singiel „Trefne Fanty” ujrzał światło dzienne wraz z przepięknym klipem. Klimat jak z filmów dla księżniczek zmieszany z Timem Burtonem. Nikogo nie powinna dziwić dbałość o detale – w końcu Blauka znana jest z teledysków na światowym poziomie. Zaskakujące pomysłowością teledyski Blauki zostały zauważone na festiwalach filmowych w Polsce, jak i za granicą m.in. USA, Kolumbii, Niemczech, Włochach czy Rumunii.

Jeśli ktoś zna Blaukę, ten w mig rozpozna lekkość brzmień stworzonych przez basistę oraz producenta muzycznego Piotra Lewańczyka. O tekst i hipnotyzujący wokal zadbała Georgina Tarasiuk – głos, który urzeka absolutnie każdego, kto choć raz posłucha utworów Blauki.

Każdy, kto myślał, że Blauka wyda tylko jeden album, powinien w tej chwili włączyć „Trefne Fanty”. Singiel jest kuszącą i obiecującą zapowiedzią drugiego albumu, na który czekać powinien każdy fan polskiej muzyki. Oczekiwanie na drugą płytę niech umili nam „Miniatura”, a także wyczekane przez wielu „Trefne Fanty”.