Fot. Materiały prasowe

Singiel „TROTYL” Dominiki Barabas | PREMIERA

Kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka, a także twórczyni ekscentrycznych teledysków oraz magicznych stylizacji – Dominika Barabas prezentuje singiel pt. „Trotyl”. To odważna, rozbudowana instrumentalnie, w połamanym popowym groovie piosenka, okraszona nowoczesną animacją. Posłuchaj singla i obejrzyj teledysk!

Dominika Barabas o singlu „TROTYL”:

„TROTYL to dla mnie dość zabawna historia twórcza – gdyż utwór powstał podczas Songwriting Camp ZAiKS, czyli imprezie ukierunkowanej na twórczość kolektywną… tymczasem: siedzimy, gramy, a ja nagle stwierdzam: „Wszyscy wypad, mam pomysł” (śmiech). Bałam się przez chwilę, że jakakolwiek inna – czyjaś – myśl, może wedrzeć się we mnie i spłoszyć to nagłe pochwycenie dźwięków i słów… bo czym jest tworzenie, jak nie łowieniem ulotnych chwil…? W moim odczuciu, prawdziwa twórczość to umiejętne chwytanie myśli i emocji, które nieustannie fruwają wokół nas.Jednakże kilka godzin później, na moją prośbę, moi chłopcy – nie potrafię inaczej, niż w tak pieszczotliwy sposób określać muzyków z którymi tworzę (w tym wypadku Mateusz Brzostowski i Paweł Harańczyk) wrócili do studia, by pomóc mi ukończyć dzieło. I na szczęście do dziś żaden z nich nie żywi urazy z powodu nagłego i bezpardonowego wygnania (śmiech). Stworzyliśmy niezłe COŚ!”

O utworze:

Utwór „TROTYL” to drugi singiel zapowiadający kolejny, czwarty już album artystki. Posiadaczka niezwykle charakterystycznego wokalu prezentuje nam piosenkę wymykającą się schematom: odważną, rozbudowaną instrumentalnie, w połamanym popowym groovie, przeraźliwie szczerą w warstwie tekstowej, a na domiar wszystkiego – okraszoną nowoczesną, niezwykle dopracowaną animacją. Łączy style, żongluje słowem i przede wszystkim – niesamowicie buja! Utwór powstał podczas Songwriting Camp ZAiKS, we współpracy kolektywnej Dominiki Barabas, Mateusza Brzostowskiego oraz Pawła Harańczyka.

Kim jest Dominika Barabas?

Kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka, twórczyni ekscentrycznych teledysków i magicznych stylizacji. W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy “Cień”, “Zbiór porannych bzdur”, “Rustykalny Cyrk” oraz szereg kompilacji płytowych i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami (m.in. Monika Lewczuk, Gracjan Kalandyk, Ewa Farna, Bonson, Tragarze, Kasia Moś, Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Sławek Wierzcholski). Aktualnie szykuje wydanie czwartego albumu, którego premiera planowana jest na wiosnę 2021 r. Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.: Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej. Artystka zaznaczyła swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jaknp.: Męskie Granie, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, SoundEdit Festival, Spring Break, Songwriter ŁódźFestiwal, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, oraz aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego “Alchemia Światła”