Caville powraca z nowym albumem. Sprawdźcie, jak brzmi „Pinakoteka”

Drugi album studyjny Caville to kolejny konceptualny projekt po mrocznym cyrkowym debiucie “Freakshow” (2020), wydanym nakładem My Name Is New Label. Muzycznie jest to pozytywna mieszanka alt popu, elektroniki i indie rocka, eksplodująca taneczną energią. Frontman Tom według swoich zasad wierzy, że muzyka musi nieść za sobą głębszy przekaz, a połączenie różnych gatunków sztuki pozwoli wznieść się twórczości na wyższy poziom.

Właśnie dlatego “Pinakoteka” to konceptualna podróż przez galerię sztuki łącząca w sobie artystyczną zabawę formą z komercyjnym brzmieniem. Muzyczne opowieści “namalowane” słowem i dźwiękiem to historie o jednostce, ale też przemyślenia zespołu na temat całego społeczeństwa. Wszystko to głęboko zainspirowane jest sztuką naszych dziejów, której suma przecież stworzyła nas takimi, jakimi jesteśmy. Każdy z 12 utworów na “Pinakotece” został stworzony z inspiracji wybranym obrazem, reprezentującym poszczególne nurty sztuki nowożytnej od renesansu, aż po sztukę współczesną. 

Oprócz zupełnie nowych muzycznych propozycji na płycie znalazły także piosenki, które wcześniej wydane zostały w ramach projektu My Name Is New, czyli “Krzykiem”, “Królestwo” oraz “Ciała Niebieskie”. Za muzykę, produkcję i wokal na płycie odpowiada lider zespołu Tom Drogokupiec. Jest on także współautorem tekstów, które napisał razem z Anną Wilkus – managerką zespołu. Dodatkowa kompozycja została stworzona przez perkusistę Wojtka Dorobisza. Za miks i mastering całości odpowiedzialny jest duet Funkasanki z FNKSNK Studio.

Album “Pinakoteka” jest już dostępny w największych serwisach streamingowych. Najnowszym klip do utworu “Plan B”, a także poprzednie teledyski grupy, dostępne są na kanale Kayax TV na Youtubie.