Kultowy OFF Festival

Artur Rojek nie zwalnia tempa! Dzisiaj do grona artystów występujących na scenach OFF Festivalu dołączyli Kult, tęskno, Unsane, MIN t i Good Night Chicken.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie pod wieloma względami niezwykła. Jeszcze nigdy podczas katowickiego festiwalu nie zagrał Kult ani Kazik w żadnym innym wcieleniu. Również muzyka przez nich prezentowana będzie czymś nowym. Grupa zagra swój trzeci album „Spokojnie”, który mimo premiery trzydzieści lat temu, nie doczekał się jeszcze wykonania w całości na żywo. Jako pierwsi w tej wersji będą mogli go usłyszeć szczęśliwcy, którzy znajdą się na początku sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Największe emocje wzbudza wykonanie „Arahji”, która została odświeżona w zeszłym sezonie przez HEY, a której tekst wpasowuje się w obecną sytuację na scenie politycznej.

 

Każdemu, komu wydaje się, że ogłoszenie Kultu to wystarczające szczęście pragniemy przypomnieć, że wśród zapowiedzi pojawiło się również tęskno, czyli duet, który na polskiej scenie muzycznej dopiero się rozkręca. Wspólny projekt Joanny Longić i Hani Rani tworzy teksty po polsku i piosenki, za którymi się tęskni. Dodatkowo warto wspomnieć o Unsane, których nowy album „Sterilize” został wyjątkowo pozytywnie przyjęty przez publiczność na całym świecie.  Na scenie pojawi się Również Good Night Chicken, czyli duet z Bydgoszczy, który tworzą Artur Kujawa i Tomasz Gołda. Pod niepoważnym szyldem kryje się poważna, choć energetyczna muzyka przepełniona noise rockiem. Dzisiejsze ogłoszenia dopełniła MIN t, czyli Martyna Kubicz, której debiutancki album „Assemblage” przyniósł nominację do nagrody GaMa. MIN t gra wybuchową mieszankę porywającego R’n’B i mrocznej elektroniki.