MELA KOTELUK I THE DUMPLINGS NA OWF

Dziś poznaliśmy dwójkę nowych wykonawców tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival.

W sobotę 2 czewca na mniejszej scenie festiwalu – Warsaw Stage wystąpi Mela Koteluk oraz  The Dumplings + Orkiestra. Zagrają zarówno nowy materiał, jak i starsze i dobrze znane kawałki.

Mela Koteluk rozpoznawalna jest dzięki swoim niezwykle poetyckim tekstom, które okraszone są pop-rockową melodią i jej delikatnym głosem. W 2012 nagrała swój pierwszy album „Spadochron”, który świetnie sprzedaje się aż do dziś. Drugi album „Migracje” wydany został dwa lata później i powtórzył sukces poprzednika. Jej najbardziej znane utwory to „Melodia Ulotna”, „Fastrygi” i „Spadochron”. Wokalistka zniknęła ze sceny pod koniec 2016 roku, jednak koncert na OWF to zapowiedź jej wielkiego powrotu. Na swoim Facebookowym profilu napisała dziś, że nowy album ujrzy światło dzienne już niebawem.

 

The Dumplings to młody electropopowy duet rodem z Zabrza. Tworzą go Justyna Święs i Kuba Karaś. Na swoim koncie mają już dwa krążki „No Bad Days” i „Sea You Later”. Oni także zapowiedzieli powrót z nowymi kompozycjami. Na ich Instagramie mogliśmy ostatnio zobaczyć kulisy powstawania pewnego projektu – zapewne nowego teledysku. Na OWF zagrają w powiększonym składzie wzbogaconym między innymi o instrumenty dęte i smyczkowe.