Fot. Materiały prasowe

Marnik i Shanguy oddają hołd legendarnej francusko-włoskiej piosenkarce

Tragiczna historia Dalidy ukazuje, jak blisko może być od siebie szczęście i samotność.

Tragiczna historia francusko-włoskiej piosenkarki Dalidy ukazuje, jak blisko może być od siebie szczęście i samotność. Urodzona w 1933 roku w Kairze, Miss Egiptu Yolande Christina Gigliotti, kiedy miała zaledwie 18 lat pojechała do Paryża, mając walizkę pełną marzeń, w przeciwieństwie do pieniędzy. Tam zyskała popularność i złotą płytę za swoje pierwsze nagranie. Występowała pod pseudonimem Dalida i śpiewała po francusku, angielsku, arabsku i niemiecku, sprzedała ponad 80 milionów płyt i stworzyła 800 utworów. Pomimo ogromnego sukcesu, artystce nie udało się pokonać depresji i zmarła po przedawkowaniu środków nasennych. W liście pożegnalnym napisała: „Życie stało się dla mnie nie do zniesienia. Wybaczcie mi!

Marnik i Shanguy oddali hołd tragicznie zmarłej artystce w utworze przepełnionym nostalgią, hipnotycznym bitem oraz mrocznym brzmieniem. „Ten kawałek opowiada o poczuciu bycia zagubionym, kiedy nasi bliscy są ekstremalnie daleko. To czasy, w których słuchamy melancholijnych utworów takich jakie tworzyła Dalida” – mówią artyści.

Duet Marnik to prawdziwy fenomen i zanosi się na to, że są to najbardziej obiecujące talenty na dzisiejszej scenie. Twórczość zespołu była grana w radiach w całej Europie. W 2015 roku ich hit „Bazaar”, w którym gościnnie pojawił się KSHMR, zgromadził 23 miliony odtworzeń w Spotify. Marnik w 2017 roku współpracowali również z artystą Don Diablo przy tworzeniu singla „Children Of a Miracle”, który został odtworzony 36 milionów razy. W 2018 roku duet wraz ze Stevem Aokim przerobił oryginalną wersję utworu „Bella Ciao” na potrzeby serialu produkcji Netflixa „La Casa De Papel”. Singiel „Gam Gam” z 2018 roku zgromadził 12 milionów odtworzeń i był grany w takich radiach jak: NRJ, Fun Radio,  Flaix FM, Megastar, Los Dance 40 i wielu innych.