Premiera: Nowa płyta projektu Jan Blomqvist!

Dwa lata temu, zostali okrzyknięci jednym z najciekawszych debiutów na scenie muzyki elektronicznej. Teraz postawili sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i ponownie nie zawiedli. Melancholijne wokale, hipnotyzujące aranżacje i atmosfera, pochłaniająca nas od pierwszej do ostatniej sekundy. Jan Blomqvist to przede wszystkim ambitne, pełne emocji brzmienia, obok których nie można przejść obojętnie.

Trzech utalentowanych artystów z Berlina, którzy słyną ze swoich niebanalnych, nowocześnie brzmiących kompozycji oraz genialnych występów na żywo. Projekt Jan Blomqvist, tworzą Jan Freter (wokal i produkcja), Ryan Mathiesen (teksty) i Felix Lehmann (klawisze). Wspólna pasja do muzyki, wielka przyjaźń i ogromne umiejętności spowodowały, że razem stworzyli świetny, doskonale zgrany zespół.

W 2011 roku zachwycili wielotysięczną publiczność Fusion Festival, a pięć lat później, nakładem Armada Music, ukazał się ich debiutancki album „Remote Control”. Jego następcą jest materiał zatytułowany „Disconnected”, który opowiada o tym, że świat się zmienia. Życiem i sposobem komunikowania się ludzi kieruje Internet, a wirtualne znajomości powodują, że oddalamy się od siebie w świecie rzeczywistym. Jednak odłączenie mogłoby być zarówno rozwiązaniem, jak i straszliwym przekleństwem, dlatego trudno o idealne antidotum.

12 utworów, wśród których m.in. znane single „The Space In Between”, „Maybe Not” czy „The Six Degrees Theory” oraz nowa wersja „Sympathy For The Devil”, przeboju The Rolling Stones.

Tracklista:

 1. Connect One
 2. The Space In Between
 3. Our Broken Mind Embassy
 4. The Six Degrees Theory (feat. Kid Simius)
 5. Disconnect One
 6. Maybe Not
 7. Synth For The Devil
 8. The Noun Destroys
 9. A Bridge Over Novocaine
 10. Elephant Shunned
 11. Suicide Spaceship
 12. 404 Not Found

Wydawnictwo dostępne jest również w wersji cyfrowej.