sanah rozpoczyna swoją muzyczną „Ucztę ”!

Przygotowania zakończone, „Ucztę” czas zacząć! Dzisiaj ukazała się, tak właśnie zatytułowana, trzecia płyta sanah. Wokalistka serwuje na niej wykwintne „dania”, przygotowane z wieloma wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej.

Zaczęło się od nagranej z Igorem Herbutem z LemON piosenki „Mamo tyś płakała”, inspirowanej „Prząśniczką” Stanisława Moniuszki. Dochód z singla sanah przeznaczyła Stowarzyszeniu Siemacha – organizacji, która jest zaangażowana w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, a w szczególności dzieciom.

Następnie fani artystki mieli okazję posłuchać kolejnych utworów przygotowanych na „Ucztę” – chociażby naładowanej optymizmem piosenki „Szary świat”, która nagrana została z Kwiatem Jabłoni, czy swego rodzaju hołdu dla wielkiej diwy polskiej piosenki Violetty Villas, czyli kompozycji „Czesława” (z Natalią Grosiak), inspirowanej także filmem „Amelia”.

Podobny ładunek emocjonalny niosą za sobą również nagrany z Grzegorzem Turnauem „Sen we śnie” do tekstu Edgara Allana Poe, czy ukłon w stronę twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – piosenka „Baczyński (Pisz do mnie listy)”, którą sanah wykonała z Anią Dąbrowską. Ponadto na albumie znaleźć można duet artystki z Arturem Rojkiem – opatrzony pięknym tekstem utwór „Tęsknię sobie”.

„Uczta” to nie tylko liryczne, wzruszające kompozycje, ale i żywe, niemalże taneczne utwory, jak choćby „audi” (nagrany z duetem Miętha), skoczne „Eldorado” z Darią Zawiałow, czy powstały przy wsparciu Vito Bambino kawałek „oscar”. Ostatnim utworem, jaki poznaliśmy przed premierą albumu, był numer pt. „ostatnia nadzieja”. W tej wyjątkowej, bo muzycznie wpisującej się w klimat country, piosence, sanah towarzyszy Dawid Podsiadło.

„Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim” – tymi słowami sanah zachęca do sięgnięcia po płytę. A sięgnąć po nią naprawdę warto, bo „Uczta” to wspaniała muzyka, ale i piękne, mądre teksty, w których każdy odnajdzie cząstkę siebie i swojego świata. Tym albumem sanah zdecydowanie udowadnia, że jako artystka nieustannie się rozwija, a jej muzyczne podróże stają się coraz bardziej wszechstronne.

Przypomnijmy, że dwa pierwsze krążki sanah („Królowa dram” i „Irenka”) uzyskały status Diamentowych Płyt (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy każda) oraz zdobyły szczyt listy OLIS. Artystka odebrała także Bestsellera Empiku w kategorii „Muzyka pop/rock” za album „Irenka”.