Mad-Music.pl

Szajba zapewnia, że “będzie lepiej”!

 
TAG -->

Szajba, czyli Filip Szawernowski, w pierwszej kolejności jest autorem tekstów, satyrykiem prowadzonym nieokiełznaną żądzą narracji rzeczywistości. Będzie lepiej jest zapowiedzią debiutu zrealizowany z prawdziwą pasją i poświęceniem, o bogatym instrumentarium i warstwie lirycznej, która punktuje wrażliwe miejsca na ciele organizmu społeczeństwa. Już teraz muzyk porównywany jest do legend polskiej sceny alternatywnej, a jego charakterystyczny głos i przekaz na długo pozostaje w pamięci, przez co album jest tak silnie oczekiwany. 

Do świata przedstawionego na płycie zdecydowałem się zaprosić Was przy użyciu utworu Będzie lepiej, który jest nielinearną opowieścią o zmianach i nadziei, które zaserwował nam zeszły rok. Tekst utworu przechodził systematyczne transformacje, które ostatecznie doprowadziły do powrotu do formy pierwotnej, korzennej, naśladując tym samym efekty pandemii. Prostota wizualna teledysku oraz prostota samego refrenu w moim odczuciu mają na celu tylko spotęgować nasze zamknięcie cyklu, tym samym przywróceniu wiary w instynkt, tak samo prosty w swoim założeniu. Będzie lepiej. Innego wyjścia nie ma. Nie myśl. Czuj.

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Reklama

  •  
    TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama