Two Door Cinema Club i 2115 zagrają na Main Stage FEST Festivalu 2023!

Gwiazdy ambitnego indie popu z Wielkiej Brytanii oraz najbardziej gwiazdorski rapowy kolektyw w Polsce – to wykonawcy, którzy dołączyli właśnie do line-upu FEST Festivalu i zagrają na Main Stage. Najbardziej kolorowe wydarzenie tego lata odbędzie się już pomiędzy 9-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim.

Główną scenę tegorocznej odsłony najbardziej różnorodnego festiwalu w Polsce przejmą Two Door Cinema Club. Pochodzące z Irlandii Północnej trio już od kilkunastu lat tworzy rześki, gitarowy indie pop i nieustannie słynie ze świetnych występów na żywo. Autorzy takich hitów jak „What You Know”, „Undercover Martyn”, „Sun” czy „Something Good Can Work” w zeszłym roku powrócili ze swoim 5. studyjnym albumem pt. „Keep On Smiling”. Alex Trimble wraz ze swoją muzyczną kompanią nadal bawią się brzmieniami, a ich ostatni materiał włącza do ich repertuaru sporo chillwave’u, synthpopu rodem z lat 80. oraz szalonego disco. Grupa bardzo świadomie prowadzi swoją karierę. „Keep On Smiling” wyszło jedynie w streamingu oraz limitowanej ilośc 5 tysięcy winyli. Zespół postanowił zniszczyć taśmę-matkę z materiałem, by uniemożliwić komukolwiek ponowne fizyczne wydanie albumu – ten gest to protest przeciwko nieuczciwym praktykom w biznesie muzycznym mającym na celu sztuczną inflację wskaźników handlu w branży i wyższe miejsca na listach sprzedaży. Two Door Cinema stosują więc nowe strategie, ale nie zmienia się jedno: grają świetną, energetyczną muzykę. Nie inaczej będzie w Parku Śląskim w piątek 11 sierpnia.


Więcej dymu na Main Stage! 100 lat przed wszystkimi, ale w samą porę, żeby pojawić się na tegorocznym FEST Festival. 2115, czyli najbardziej wybuchowy, polski rapowy kolektyw wjeżdża, żeby zaprezentować materiał z „Rodzinnego biznesu” – jednego z najlepiej sprzedających się rodzimych albumów w 2022 roku. „Ketchup”, „Bedoesiara”, „Dresscode”, „Bruce” i całe mnóstwo bangerów rozruszają uczestników wydarzenia w sobotę 12 sierpnia.

Wśród wcześniej ogłoszonych gwiazd FEST Festivalu 2023 znaleźli się m.in: The Chemical Brothers, Peggy Gou, Kasabian, Róisín Murphy, Ferg, Yungblud, M83, Sofi Tukker, AJR, 070 Shake, Don Diablo, Bonobo, Yung Lean, Oliver Heldens, Aitch, Bladee, Two Feet, Crystal Fighters, Blossoms i SBTRKT. To jednak tylko ułamek bogatego we wrażenia i eklektycznego repertuaru, który ma do zaoferowania najbardziej różnorodny festiwal w Polsce. Pomiędzy 9 a 13 sierpnia w Parku Śląskim będzie można posłuchać ponad 200 występów. Na tym jednak liczba atrakcji się nie kończy. FEST Festival to miasteczko festiwalowe, które tętni życiem i oferuje rozmaite aktywności: od lotu balonem czy podziwiania występów cyrkowców, przez możliwość spróbowania wakeboardingu lub zażycia relaksującego masażu, po udział w licznych warsztatach i dyskusjach z udziałem ekspertów z przeróżnych dziedzin. FEST to festiwal możliwości i wyboru!


Bilety na FEST Festival 2023 w puli SPRING TIX są dostępne na stronie www.festfestival.pl oraz Going.

 

KARNET 4-DNIOWY SPRING TIX – 749 PLN 

KARNET WEEKENDOWY SPRING TIX – 549 PLN