Wrocławska Fundacja Veritas prezentuje autorski format muzyczny “Sounds Off Veritas”, który wystartował 6 marca!

“Sounds Off Veritas” to projekt muzyczny skierowany do młodzieży, która interesuje się szeroko pojętą muzyką i jej produkcją, a której sytuacja nie pozwala na rozwijanie swojej pasji.

Poprzez organizowane warsztaty młodzież będzie miała możliwość poznać proces tworzenia muzyki “od kuchni”. Warsztaty pod okiem mentorów z branży muzycznej organizowane będą w kilkuosobowych grupach, tak aby każdy z uczestników miał realną szansę “zarażenia się zajawką do muzyki”.

Oprócz umiejętności technicznych z dziedziny muzyki uczestnicy projektu mogą zwiększyć swoją kreatywność, nauczyć się pracy w grupie oraz rozwinąć kompetencje miękkie np. chęć do samorozwoju, dbałość o dobrą atmosferę i komunikacje w zespole. Warsztaty są miejscem, w którym młodzież może (ale nie musi) odkryć swoją “zajawkę”, poznając bardziej SIEBIE.

“Sounds Off Veritas” to bezpieczna przestrzeń, w której młodzież może wyrazić siebie bez narażania się na ocenę innych. Chcemy, aby warsztaty były dla młodzieży pewnego rodzaju oderwaniem się od rzeczywistości dnia codziennego oraz miejscem do sprawdzenia i rozwijania swoich talentów.

Pierwsza edycja, która jest realizowana w Siemacha Spot Magnolia w Centrum Handlowym Magnolia Park przy ulicy Legnickiej 58 we Wrocławiu, wystartowała 6 marca i potrwa do 30 czerwca. Zajęcia, które proponujemy naszym podopiecznym to warsztaty wokalno-ruchowe oraz warsztaty tworzenia muzyki od podstaw.

Warsztaty prowadzą Artyści związani z wrocławską sceną muzyczną:

Olia – Aleksandra Andrzejewska

Olia to 25 letnia wokalistka, aktorka, kompozytorka i autorka tekstów. Ma na swoim koncie min. współpracę z Teatrem Muzycznym Capitol. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 2020 roku publikując pierwsze autorskie piosenki. Rok później zaczęła współpracę z wytwórnią KAYAX i w ramach projektu „My Name Is New” wydała singiel Lato. W grudniu 2022 roku ukazał się debiutancki minialbum „Mija mi” , który wokalistka wydała pod pseudonimem OLIA. Sama pisze teksty swoich piosenek, komponuje muzykę oraz reżyseruje teledyski.

Motorboats – Kamil Maciasowicz

Motorboats to wrocławski solowy projekt muzyczny, którego założycielem jest Kamil Maciasowicz. Jego muzyka skupia się na chwytliwych liniach melodycznych oraz na tekstach zbudowanych na kanwie własnych przeżyć i skłaniających słuchaczy do własnych refleksji na ich temat.

„Sounds Off Veritas” to także cykl kameralnych koncertów organizowanych w przestrzeni Fundacji Veritas. Kupując bilet wejściowy na koncert lub dostęp do streamingu online, masz realny wpływ na pomoc młodzieży. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z organizacją warsztatów dla młodzieży. Pierwsze, koncertowe ogłoszenie już niedługo!

Wkrótce więcej informacji 🔔

“Sounds Off Veritas” w internecie:

  • Facebook: https://www.facebook.com/SoundsoffVeritas
  • Instagram: https://www.instagram.com/soundsoffveritas/
  • Strona: https://soundsoffveritas.com/