Giolì & Assia – pierwsze damy włoskiego elektro – zagrają w warszawskim Palladium już 9 marca!

Zaciekle niezależny, samozwańczy duet Giolì & Assia przeciera własne szlaki. Ich indie techno pop odnajduje piękno w kontrastach światła i ciemności, nadziei i rozpaczy, klasyki i współczesności. Jest to żywy miks potężnych melodii, przyprawiających o dreszcze wokali oraz dźwięcznych tonów charakterystycznego handpana, a wszystko to połączone z porywającymi elektronicznymi rytmami.

Giolì & Assia to włoski duet producentek, multiinstrumentalistek, wokalistek, autorek tekstów, właścicielek wytwórni płytowych i DJ-ów. Tworzą muzykę, która łączy techno, house, indie i pop, która jest stwarzając ich własną, niepowtarzalną kompozycją. Giolì gra na fortepianie, wiolonczeli, perkusji, gitarze i handpanie, a Assia zajmuje się wokalem i gitarą. Chociaż duet zaczął od relacji menedżer – artysta, kreatywne partnerstwo rozwinęło się w 2016 roku w kolektyw producencki i autorski. Jeszcze w tym samym roku dziewczyny rodem z renesansu założyły własną wytwórnię płytową, Diesis Records, która zajmuje się dystrybucją ich muzyki.

Wykorzystując moc internetu do swoich niesamowitych transmisji na żywo, Giolì i Assia przeniosły się ze swoich małych rodzinnych miasteczek na Sycylii do imponujących występów na całym świecie. Ich grono fanów i dzienniki tras koncertowych sięgają od Kolumbii, przez Stany Zjednoczone po Indie, a transmisje występów są wielomilionowe. Najnowszy album “Fire Hell And Holy Water” otwiera ekscytujący, nowy rozdział twórczy i stanowi najbardziej kompletną wypowiedź artystyczną tej pary, która wystąpi w warszawskim Palladium już 9 marca.