EJ MARIA – najnowszy teledysk Marii Peszek

Kiedy Maria powiedziała mi, że chciałaby zrobić bardzo osobisty klip do EJ MARIApomyślałam, odważnie. Pomimo fali hejtu w necie, chce jeszcze bardziej pokazać ludziom siebie. No dobra – pomyślałam sobie – mówią, że lesba, że niekobieca – OK – pokażmy, że tak na prawdę to facet jest, dziwny jakiś, że pęta się bez celu po świecie. Chciałam żeby to była historia o ludziach, których łatwo ocenić, zamknąć w gettcie złego słowa. Szukałam w jej bohaterach piękna, radości, dobrej energii. Momentów które sprawiają, że życie jest piękne mimo jego brzydoty. – mówi o historii pokazanej w obrazku Anna Maliszewski. 

Płyta Marii Peszek KARABIN ukazała się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Na oficjalnym kanale artystki w serwisie youtube opublikowany został kolejny teledysk promujący ten krążek. Tym razem zobrazowany został utwór EJ MARIApodobnie jak poprzedni zrealizowany wg. scenariusza i w reżyserii Anny Maliszewskiej. Zdjęcia do klipu odbyły się na przełomie sierpnia i września w stolicy Ukrainy – Kijowie. 
KARABIN to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy.
Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem.
 

23 września startuje jesienna trasa koncertowa Marii Peszek, a już 21 października ukaże się winylowe wydanie albumu KARABIN. 

23.09 – LUBIN / CK MUZA
24.09 – KĘDZIERZYN-KOŹLE / DK CHEMIK
14.10 – SOPOT / SCENA
27.10 – KRAKÓW / ŁAŹNIA NOWA
28.10 – RZESZÓW / LUKR
11.11 – POZNAŃ  / MTP 2
18.11 – KATOWICE / MEGA CLUB
19.11 – WROCŁ AW / STARY KLASZTOR
24.11 – WARSZAWA / STODOŁ A
26.11 – GDYNIA / UCHO

Więcej artykułów
“Nie będziesz mieć imprez zbędnych przede mną” 10 przykazań od Mery Spolsky