Kolory lecą nad wodę w nowym singlu „Lato”

Od premiery ich ostatniej płyty minęły niecałe dwa lata. Chciałoby się powiedzieć: czas najwyższy, żeby Kolory coś wydały. Fani zespołu nie muszą już dłużej czekać. „Lato”, najnowszy singiel zapowiadający drugi album zespołu, właśnie pojawił się w streamingach.

Chcieliśmy tylko coś poczuć miało premierę 8 września 2021 r. Od tego czasu Kolory milczały. Ktoś kiedyś był na koncercie, ktoś coś słyszał, brak jednak było nowych utworów wydanych przez zespół. Niekiedy można było wręcz czuć niepokój, że to już koniec świetnie zapowiadającego się zespołu. W ciągu tych dwóch lat wiele się zmieniło: w składzie Kolorów pozostał Igor Talarczyk i Sebastian Szuła. Koncertowo chłopaków wspiera Jacek Bies, Olaf Rykała i Wojtek Kempka.

Na szczęście, Kolory wydali na świat nowy singiel w momencie pisania tego tekstu. Lato jest już dostępne w streamingach. Jak sami mówią o Lecie:

Lato – to najbardziej chillowy numer z nadchodzącej płyty Kolorów, pozwala poczuć to, co najbardziej się kojarzy z tym okresem – promienie słońca, gęste powietrze leniwego dnia, gdy topnieją lody i asfalt. Powstanie piosenki zapoczątkował gitarowy riff Sebastiana Szuły, którego kulminację możecie usłyszeć w drugiej połowie utworu. Bazę do tekstu napisał podczas podróży samochodem w jeden z najgorętszych dni lata  Igor Talarczyk. Na końcu wystarczyło, że stopili wszystkie składniki w spójną całość.
 

To pierwszy z dziewięciu utworów jakie przygotowali dla Was tym razem. Na nagraniach możecie usłyszeć występy nowych w tym składzie muzyków. Są to wyśmienici Olaf Rykała i Jacek Bies –  znani z występów z Paktofoniką, Meek Oh Why, Natalią Sikorą i Ferbi 'm. Co ciekawe, Jacka mogliście zobaczyć w filmie „Chleb i sól” Damiana Kocura, w którym zagrał jedną z głównych ról. Na żywo, prócz już wymienionych, można usłyszeć na gitarze znanego z debiutanckiej płyty Wojtka Kempkę.

Wkrótce odsłonią kolejne karty nowego, różnorodnego materiału. 

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na kolejne kroki Kolorów.