Jesper Jenset: „Na początku nie wiedziałem zupełnie kim jest Gromee, ale spodobała mi się jego muzyka…” – wywiad z Jesperem Jensetem

Jesper Jenset to norweski wokalista znany w Polsce przede wszystkim z przeboju „One Last Time” Gromee’ego. Ostatnio wydali razem singiel „Sweet Emotions”. Artysta cały czas prowadzi działalność solową. W wywiadzie dla Mad-Music zdradził szczegóły swojej działalności, ale także historii związanej z muzyką.

Aleksandra Karcz: Czytałam, że byłeś znakomitym sportowcem, odniosłeś wiele sukcesów na skalę międzynarodową. Kiedy i dlaczego zdecydowałeś, że chcesz odpuścić sport i poświęcić się muzyce?

Jesper Jenset: Szczerze mówiąc, była to dla mnie naturalna zmiana. Byłem sportowcem do 17 roku życia i po prostu byłem zmęczony ciągłym przebywaniem na siłowni. Miałem ochotę zrobić coś więcej. Ten sport dał mi i wciąż jest znaczną częścią mnie, ale postanowiłem, że zrobię coś innego.

Co czułeś, gdy dowiedziałeś się, że polski producent muzyczny chce z tobą nawiązać współpracę?

Właściwie na początku nie wiedziałem zupełnie kim jest Gromee, ale spodobała mi się jego muzyka i pomyślałem, że fajnie byłoby współpracować z kimś z Polski. Pierwszą piosenką, którą razem zagraliśmy była „One Last Time” i na szczęście wypadła bardzo dobrze zarówno w Norwegii, jak i w Polsce. Wprowadzenie mnie do Polski było ciekawym doświadczeniem. Kocham ludzi. Rok później skończyliśmy razem tworząc jeszcze jedną piosenkę: „Sweet Emotions”.

Współpracując z Gromee myślisz, że masz teraz więcej fanów w Polsce, czy Norwegii?

Haha… wow, to trudne pytanie. Norwegia jest mniejszym krajem niż Polska. Mimo, że miałem szczęście i otrzymałem dużo miłości z Polski, nadal uważam, że mam więcej fanów w Norwegii. Chcę wracać do Polski częściej i grać koncerty. Zawsze dobrze się tam bawiłem.

Oprócz wielu współprac, jesteś także aktywny jako artysta solowy. Co chcesz wyrażać przede wszystkim w swoich piosenkach?

Chcę mieć swój własny melodyczny język i dźwięk, chcę opowiadać historie. Nadal nad tym pracuję. Chcę tylko tworzyć piosenki i zobaczyć, dokąd mnie to zaprowadzi.

Skąd czerpiesz inspirację pisząc wiele własnych tekstów i melodii?

Życie, filmy, media społecznościowe, plakaty, inna muzyka – lista jest długa. Jako autor tekstów możesz pozwolić sobie na dodanie historii i wyobraźni podczas pisania. Często biorę różne rzeczy z prawdziwych doświadczeń życiowych, jednak niekoniecznie musi to dotyczyć mnie. To jest fajna część bycia artystą, posiadanie takiej mocy, aby rozmawiać z ludźmi poprzez własną muzykę.

Czy planujesz wkrótce wydać swój solowy album?

Obecnie tworzę piosenki. Nie spieszy mi się i nie myślę na razie o czymś takim, ale chcę wykorzystać jak najwięcej czasu, aby naprawdę stworzyć coś wyjątkowego.

Kto jest twoją największą muzyczną inspiracją?

Trudno wybrać.. wpływa na mnie tak wiele różnych rodzajów artystów. Ale aby wymienić kogokolwiek z tej długiej listy to: Michael Jackson, Bruno Mars, Coldplay, Frank Ocean, The Beatles,.

Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć swoim polskim fanom?

Nie mogę się doczekać powrotu. Dziękuje za wszystkie opinie i odpowiedzi dotyczące Sweet Emotions.