Nowy singiel i jednocześnie teledysk zespołu Najlepszy Przekaz W Mieście pt. „Bawmy się!”

unnamed

Przygotowany specjalnie na tegoroczne wakacje, nowy singiel zespołu Najlepszy Przekaz W Mieście (NPWM) pt. „Bawmy się!” to z pewnością murowany hit tego lata.

Najlepszy Przekaz W Mieście (NPWM) to zespół, który, mimo że wywodzi się z Hip-Hopu, łączy w sobie różne gatunki muzyczne. Pokazują to mi. in. znane wcześniejsze single zespołu pt. „Zawsze do celu” czy „Tylko ONA”, a tym bardziej prezentowany tym razem letni singiel „Bawmy się!”, gdzie połączenie prostych, skocznych rytmów, pozytywnego przekazu w warstwie tekstowej i towarzystwa countrowej nuty banjo sprawia, że jest to doskonały kandydat na letni przebój.

Jak zwykle ważne dla zespołu było, by lekkość i radość utworu przenieść również do teledysku, dlatego powstał słoneczny, letni ciepły obraz. W klipie chłopaki z zespołu łapią na stopa ogromną wojskową ciężarówkę. Jak się okazuje, jej właściciel jest pozytywnie nastawionym pacyfistą i wspólnie podróżują po polskich drogach, bawiąc się, śmiejąc i podziwiając piękno ruralistycznego krajobrazu. Ratują także z opresji cheerleaderki, których samochód zepsuł się w szczerym polu i oczywiście bawią się razem z nimi na pace samochodu, którym wspólnie dalej podróżują. Jednym z głównych instrumentów w utworze jest oczywiście banjo, stąd obecność w teledysku wędrownego grajka, który dołącza do radosnej imprezowej ekipy na przyczepie ciężarówki.

Przygotowany do singla teledysk jest pełen symboli. Już samo założenie imprezy na pace wielkiej, wojskowej ciężarówki oraz słowa piosenki „Powiedz tak, nie mów nie — dzisiaj bawmy się” odzwierciedla w pewnie sposób znane z lat 60-tych słynne hippisowskie hasło „Make Love Not War”. Z kolei „Nie mów nie, powiedz tak — świat istnieje dla nas” jasno przemawia do odbiorcy, że możemy osiągnąć wszytko, czego przykładem są wszyscy aktorzy występujący w teledysku, którzy na co dzień realizują się w tym, co robią i osiągają sukcesy. Natomiast obecność pokoleń pokazuje, że mimo różnicy wieku wszyscy razem mogą się doskonale bawić.

W rolę kierowcy ciężarówki wcielił się przebojowy Adrian Zalewski, manager NPWM, który wiezie chłopaków z zespołu ku świetlanej przyszłości. Cheerleaderkami to wszystkim dobrze znane, zaprzyjaźnione z zespołem dziewczyny ze słynnego zespołu „Cheerleaders Gdynia”. W rolę wędrownego grajka zagrał lider jednej z gwiazd polskiej sceny muzyki country — Grupy Klakson.

Teledysk podobnie jak wcześniejszy „Zawsze do celu” oraz „Tylko ONA” zrealizowała trójmiejska Grupa IMPACT. Reżyserem teledysku był Dawid Napierała.