Mad-Music.pl

OMD – premiera oficjalnego singla z nowej płyty i występ w Polsce już w sierpniu!

Legenda muzyki elektronicznej – grupa OMD – powraca z nową płytą studyjną!

Chociaż datę premiery “The Punishment Of Luxury” (1 września) poznaliśmy kilka tygodni temu, dopiero dzisiaj udostępniono pierwszy oficjalny, tytułowy singiel z tego krążka. Nowy album przywodzi na myśl najlepsze czasy duetu i zawiera mistrzowskie kompozycje, nie ustępujące takim hitom jak ‘Enola Gay, ‘So In Love’ czy ‘Walking On Mily Way’.

Album skomponowali, nagrali, wyprodukowali i zmiksowali obaj członkowie OMD – Andy McCluskey i Paul Humphreys. Jak mówi Andy: “Na tej płycie udało nam się wydobyć piękno z hałasu i powtarzających się sekwencji. Chwytliwe melodie w naszym przypadku są chyba nieuniknione!”. “The Punishment Of Luxury”, którego tytuł odnosi się do obrazu Włocha Giovani Segantini z 1891 roku, zawiera utwory tak różnorodne jak Kraftwerkowe ‘Isotype’ i ‘Robot Man’, przez soulowe ballady ‘One More Time’ i ‘The View From Here’ po bardziej tradycyjne brzmienie OMD (jak choćby ‘Kiss Kiss Kiss Bang Bang Bang’) czy ciężki synch-popowy utwór tytułowy.

Warto przypomnieć, że istniejąca z przerwami od 1978 roku grupa jest jawną inspiracją takich współczesnych zespołów jak The xx, The Killers czy LCD Soundsystem. Wiele innych, jak m.in. Future Islands czy Chvrches bardzo aktywnie nawiązują do osiągnieć OMD w swojej twórczości.

UWAGA :  Zespół OMD na żywo w Polsce zobaczymy już 26 sierpnia w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach w ramach festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. Koncert transmitowany będzie w telewizji Polsat i Super Polsat – szczegóły wkrótce.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!