Skorup i Jahdeck w nowym numerze Kota i Adama L.

Od lewej - Adam L i Kot

Na MaxFloRecTV trafił wczoraj klip do „Kolejki”, nowego singla tzw. rekrutów hip- hopu, Kota i Adama L. Gościnnie usłyszeć i zobaczyć możemy w nim reprezentanta MaxFloRec, Skorupa oraz kojarzonego głównie ze składem Chonabibe, Jahdecka.

Sprawdź, co wyszło z tej kolaboracji!

– Bit do „Kolejki” powstał ze 3 lata temu w Bieszczadach. Od samego początku „słyszałem” w nim Skorupa. Nawet nazwałem roboczo bit „Eskaorupe 80” – wspomina Adam L. – Jako że w tym czasie na okrągło słuchaliśmy „Ryby” Jahdecka i Skorupa na bicie Zeteny, Kot wpadł na pomysł, by do wspólnego numeru zaprosić jeszcze Jahdecka. Obaj artyści „zajarali” się tematem, no i wyszła mieszkanka wybuchowa!

Sam Skorup swój udział w projekcie komentuje następująco: – Kot i Adam L to bardzo ciekawe postaci reprezentujące barwną, lubelską scenę muzyczną, którą śledzę od dawna. Cieszę się, że udało się nam stworzyć wspólnie kolejny utwór [z Adamem L Skorup współpracował przy aranżacji utworu „Taki” z PIĘKNEJ POGODY – przyp. red.] i teledysk.

– W dodatku wziął w tym udział Jahdeck, weteran i legenda lubelskiej sceny – dodaje.

„Kolejka” to już drugi po „To jest Polska” singiel promujący album W KOLEJCE PO TYTUŁ duetu Kot (MC) & Adam L (producent). Artyści działają pod szyldem MaxFloLab, inicjatywy promującej mniej znanych, a wyróżniających się twórczością artystów (więcej na ten temat na www.MaxFlo.pl/Lab.html). Ich materiał w całości odsłuchać można na kanale MaxFloRecTV.

Zdjęcia do klipu wykonali Michał Gościk i Jan Sebastian Lach. Montażem zajęła się Sonia Pałęga. Muzyka to dzieło Adama L. Za warstwę liryczną utworu odpowiadają oczywiście: Kot, Jahdeck i Skorup. Przy okazji przypominamy najnowsze wideo ostatniego z nich, które, ku naszemu zaskoczeniu, wpisuje się w aktualny krajobraz za oknem.

A co dalej z Kotem i Adamem L? – W tej chwili jesteśmy w trakcie pracy nad kolejną płytą. Mamy gotowych już chyba 6 numerów. Choć działamy wolno (musimy łączyć pracę ze studiami), to myślę, że warto czekać. Na pewno nie stoimy w miejscu, wchodzimy na „kolejny level” – zapowiada producent.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)