Bazzi wydaje mixtape „Soul Searching”

Zdobywający szczyty list przebojów Bazzi opublikował wyczekiwany przez fanów mixtape „Soul Searching„, na którym pięknie mieszają się pop, R&B oraz hip-hop. Wraz z premierą krążka, ukazał się klip do nagrania tytułowego, w którym widzimy Bazziego przy eleganckim stole, w pomieszczeniach spowitych neonowym światłem, czy na dachu z białymi gołębiami. Ujęcie z ostatniej ze wspomnianych scen posłużyło za okładkę mixtape’u.

Na „Soul Searching” trafiły przebojowe single „I.F.L.Y.„, „Focus” (Feat. 21 Savage) oraz megahit „Paradise„, któremu towarzyszy wspaniały teledysk nakręcony w Mexico City. Wideo zgromadziło już 10 milionów odsłon na YouTube. Wokalista, który został nominowany do MTV Video Music Awards 2018, w tym roku podczas innej ceremonii stacji – MTV Movie & TV Awards zaprezentował właśnie „Paradise„.

W międzyczasie teledysk do singla „I.F.L.Y.” zgromadził 2,5 miliona odsłon. Hypebeast nazwał „I.F.L.Y.” wakacyjnym hitem, doceniając idealny do śpiewania na całe gardło refren oraz słoneczny klimat dominujący nad miłosnym wyznaniem.

Focus (Feat. 21 Savage)„, który ukazał się w czerwcu, również zdobył uznanie. Billboard pisał o niebywale seksownym kawałku, w którym Bazzi śpiewa o zauroczeniu, a jednocześnie spławia hejterów. „Łączenie śpiewu i rapu w walce z negatywną postawą przychodzi Bazziemu bez najmniejszego wysiłku” – zachwycało się MTV.

Bazzi, którego magazyn „Variety” zamieścił w zestawieniu „Young Hollywood Impact Report 2019„, najbliższe tygodnie spędzi w trasie.

Rok 2018 niewątpliwie jest dla wokalisty pracowity. Dał sekretny koncert podczas festiwalu Made in America w Filadelfii, a ponadto zadebiutował na festiwaluCoachella, wystąpił na nowojorskim Balu Gubernatora i dzielił scenę z Lizzo.

Wydał też pojedynczy singiel „Caught In The Fire„, który magazyn „Idolator” określił jako „zew zmian”, doceniając ewolucję Bazziego zarówno na poziomie muzycznym, brzmieniowym jak i politycznym w porównaniu chociażby z miłosnym liryzmem „Beautiful„. Do tego należy dodać gościnny występ u boku Lil Wayne’a w „I Don’t Even Know You Anymore” Netskya oraz w „Made Me” z ostatniej płyty TygiLegendary„.

Soul Searching” to następca debiutanckiego albumu BazziegoCosmic„. Wydawnictwo zgromadziło już na całym świecie ponad dwa miliardy streamów, co dowodzi, że był to jeden z największych muzycznych sukcesów ubiegłego roku. Płytę promowały przeboje „Mine” i „Beautiful” (feat. Camila Cabello).

Mine” to prawdziwa popowa sensacja. Numer, który dotarł na szczyt listy CHR/Top 40 (contemporary hit radio), na podium Rhytmic i na 11. miejsce notowania Hot 100 Billboardu, ma obecnie w USA status podwójnej platyny. Magazyn Billboard zamieścił singiel w zestawieniu „50 Best Songs of 2018 (So Far)”, ponadto „Mine” znalazł się na 13. miejscu najczęściej granych utworów roku, a także był jedynym w całości napisanym przez jedną osobę numerem w rankingu „Most-Consumed Songs of 2018” przygotowanym przez „Variety„.

Piosenka „Mine„, mająca już 1,1 miliarda streamów, znalazła się ponadto na 1.miejscu listy „Pop Streaming” na Apple Music, na 5. miejscu „Global Top 50” naSpotify oraz na liście „Global Top 100” aplikacji Shazam. Singiel cieszy się wielką popularnością na całym świecie. W Australii pokrył się podwójną platyną, w Kanadzie potrójną platyną, a w Nowej Zelandii i Szwecji ma status platyny. Gdyby tego było mało, klip do „Mine” to także hit z 143 milionami odsłon na YouTube.

Kolejnym przebojem Bazziego był „Beautiful „, w którym gościnnie zaśpiewałaCamila Cabello. Singiel także trafił na listę Hot 100 „Billboardu”, a ostatecznie pokrył się platyną w USA, Australii i Kanadzie. Teledysk do piosenki ma 124 milionówodsłon.

Album „Cosmic„, z którego pochodzą utwory „Honest„, „Myself„, „3:15” i „Why?„, znalazł się w top 15 notowania Billboard 200. Podobną pozycję osiągnął w Kandzie, Danii, Finlandii, Nowej Zelandii czy Norwegii.

Płyta została też dobrze odebrana przez dziennikarzy. „Billboard” docenił „zmysłowy, nasączony R&B pop” Bazziego, „Playboy” jego umiejętność do „przekraczania granic gatunków”, a „USA Today” jest przekonane, że kariera wokalisty dopiero się rozkręca.

Bazzi, którego „Rolling Stone” nazwał artystą, wartym poznania, większość ubiegłego roku spędził promując „Cosmic” podczas wyprzedanej trasy. Był też specjalnym gościem w trakcie amerykańskich koncertów Camili Cabello i supprtował JustinaTimberlake’a w Europie.