Fot. Materiały prasowe

BLACKPINK w duecie z Seleną Gomez

BLACKPINK i Selena Gomez w słodkim singlu „Ice Cream”. Wspólny singiel pojawi się w dwóch odcinkach kulinarnego programu Gomez realizowanego dla HBO Max, „Selena + Chef”.

Autorzy utworu „Ice Cream” to czołówka songwriterów: Selena Gomez, Ariana Grande (!), Victoria Monét, TEDDY, Tommy Brown, Steven Franks, Bekuh BOOM oraz 24.

„Ice Cream” to następca „How You Like That”, nominowanego do 2020 MTV Video Music Award w kategorii Piosenka lata. Singiel zdobył 100 mln streamów w Spotify w niecały miesiąc. Utwór zadebiutował na 33. pozycji Billboard Hot 100, co sprawiło, że BLACKPINK stało się drugą najwyżej notowaną grupą k-popową w zestawieniu w momencie premiery. Oficjalny klip pobił rekord w szybkości zdobycia 10 mln polubień oraz wyświetleń w ciągu 24 h. Utwór w dniu premiery przesłuchało na Spotify ponad 4 miliony razy. Okazał się on najlepszym debiutem dla żeńskiej grupy muzycznej w historii platformy.

Debiutancki album BLACKPINK ukaże się 2 października 2020.

BLACKPINK debiutowały w 2016 EP-ką „SQUARE ONE” i od tego momentu są jednym z najpopularniejszych popowych zespołów na całym świecie. Za sprawą mini-albumów „SQUARE UP” oraz „Kill This Love”, girlsband podbił serca milionów fanów. BLACKPINK to pierwsza k-popowa grupa, która wystąpiła na Coachelli.