Mad-Music.pl
Fot. screen z teledysku

Blu przedstawia singiel “Zielone Bugatti”

 
TAG -->

Pochodząca z Bydgoszczy, młoda wokalistka Blu prezentuje odważny singiel “Zielone Bugatti”.

Utwór to romantyczna historia przyćmiona mocnym zderzeniem z rzeczywistością, apel o nieheteronormatywnej miłości w Polsce – jej codzienności. Blu zwraca uwagę na problem nietolerancji w naszym kraju oraz na zagrożenia z tym związane.

Singiel nawiązuje do obrazu Tamary Łempickiej „Autoportret w Zielonym Bugatti”. W klipie możemy dostrzec reprodukcję arcydzieła z podmienioną twarzą wokalistki, który namalowała jej mama.

Kocham uzupełniać moją muzykę obrazem- stworzyłam historię, przepełnioną symboliką i nawiązaniami, które można interpretować na wiele sposobów. Symbol pistoletu, powolnego, wspólnego umierania, braku nadziei, kontrastu przedstawionych w filmie kobiet- wszystko oplecione toksycznością ich miłości, wolnością, estetyką i nawiązaniem do sztuki i historii. Z każdym odtworzeniem teledysku dostrzec można w nim więcej.

Blu

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Polub nas!

Reklama

  •  
    TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama