Mad-Music.pl

Dawid Grzelak coraz bliżej wydania EP-ki!

Dawid to człowiek orkiestra – śpiewa, pisze teksty, reżyseruje klipy i komponuje. Szerzej znany jest ze swoich portfolio fotograficznych, w ramach których miejsce miała kilkuletnia współpraca z polskimi wydaniami magazynu Vice czy i-D. W zeszłym roku zaprezentował debiutanckie wydawnictwo, a teraz szykuje się do premiery EP-ki.

Ciężko określić twórczość Grzelaka jednym słowem, choć niewiele do niej pasuje: inność to chyba odpowiednie określenie, w dobrym tego słowa znaczeniu. To na pewno powiew świeżości, zupełnie nowe spojrzenie na świat muzyki. Nie brakuje w nim luzu i jednocześnie pewności siebie – Dawid utworami pokazuje swoją wizję zdarzeń i emocji mu towarzyszących, często z pozycji outsidera.  Obserwuje, rejestruje i nazywa swoje lęki, opisuje poszukiwanie własnej tożsamości i problemy osób queer.

Algorytm to kolejna opowieść o trudnej relacji, jednak tym razem w social mediach. Są one bardzo pomocne, ale korzystanie z nich ma też swoją cenę. Czy używamy ich we właściwy sposób? To twórca kształtuje swoje media, czy może one jego? Utwór powstał we współpracy z Enchanted Hunters, i to nie pierwszy raz, kiedy muzycy połączyli swoje siły. Rok temu ukazał się teledysk do singla Pretekst, za którego wykonanie odpowiada Dawid.


Więcej:

Dawid Grzelak na Facebooku

Małgorzata Soboczyńska

Wiele razy w życiu wybrałam zły kierunek, ale w końcu dotarłam tam, gdzie być powinnam. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną, a tu spełniam muzyczne marzenia.

Inspirują mnie Ralph Kaminski, Coldplay, Kortez, Paweł Domagała, LemON – czyli w wielkim skrócie muzyka wrażliwa. Ale jestem otwarta na wszystko co dobre, nie skreślam żadnego gatunku ani muzyka! I tym co wpada mi w ucho, dzielę się tutaj :)

Polub nas!

Reklama

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama