Okładka albumu/Fot. Materiały prasowe

Drugi album The Freuders już dostępny!

Pod koniec ubiegłego roku na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia odbyła się premiera pierwszego singla z nadchodzącej płyty The Freuders – Hannibal.

Obecnie utwór ma już na swoim koncie prawie 18 000 wyświetleń na kanale YouTube.

Hannibal zapowiedział nowy album studyjny Warrior, którego premiera odbyła się już 30 kwietnia 2020 roku.

Długogrająca płyta  zawiera 9 utworów, które na tle dotychczasowych wydawnictw wyróżniają się jasnym brzmieniem i melodyjnymi refrenami oraz pierwszym w historii zespołu utworem przygotowanym po polsku, z gościnnym udziałem Łukasza Żurkowskiego (Mystic Production). Całość została zarejestrowana w lipcu 2019 w Nebula Studio.

Płytę kupić można na profilu Bandcamp zespołu (CD oraz digital) oraz słuchać za pośrednictwem platform streamingowych Spotify, TIDAL, Deezer, Apple Music oraz YouTube.

Setlista:

  1. Hannibal
  2. Trauma Coma
  3. Pulse
  4. Warrior
  5. Dijuth
  6. Maria Stuart
  7. Barbed Wire
  8. Tension
  9. Anamnesis III feat. Żurkowski

The Freuders – kto to?

The Freuders to surfing na pograniczu progrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej melodyjnych odmianach. Minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia.

Do tej pory zaistnieli w świadomości słuchaczy przede wszystkim dzięki swoim żywiołowym, głośnym i emocjonalnym występom na żywo m. in. na Męskim Graniu, Soundrive Festivalu, Fląder Festiwalu, Cieszanów Rock Festiwalu czy grając na antenie radiowej Trójki w Studio im. Agnieszki Osieckiej.  

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologicznąKolejne koncerty pozostają jeszcze tajemnicą, ale zespół nie ma zamiaru próżnować i ma nadzieję już na jesieni 2020 oraz w 2021 zagrać jeszcze większą liczbę koncertów niż w latach ubiegłych.

The Freuders w internecie:

FACEBOOKINSTAGRAMWWW