Fot. materiały prasowe

Low Island dzielą się kolejnym singlem z płyty!

Każdy fan muzyki dobrze wie jak wielką przyjemnością jest odsłuch długo wyczekiwanej płyty ulubionego zespołu. Choć oksfordzki kwartet Low Island powstał w 2016 roku, a na swoim koncie ma wydane 4 minialbumy, to dopiero teraz, a dokładnie 16 kwietnia, jego fani ujrzą debiutancką płytę grupy – “If You Could Have It All Again”. 

Brytyjczycy po raz kolejny zdecydowali się odsłonić nieco swoje karty i podzielili się kolejnym singlem promującym wydanie. Utwór “I Do It For You” posiada w sobie subtelną elegancję, która popycha go w kierunku granicy dźwiękowej przestrzeni. Za dodatkową produkcję odpowiedzialny jest uznany artysta elektroniczny – Totally Enormous Extinct Dinosaurs, z którym zespół ukończył utwór w Los Angeles. Skondensowana perkusja, solidny bas i nieco ospały wokal Carlosa Posady to jedyne stałe elementy. Reszta instrumentarium pulsuje nieprzewidywalnością, wirując w przypadkowych kierunkach, by następnie cudownie się zsynchronizować. Tętniące energią zniekształcenia, które na przemian pojawiają się i znikają, są echem zrezygnowanej frustracji. Tak powstała chmura popowego, elektronicznego art-rocka podąża za tradycyjnym śladem Low Island, przypominając Radiohead, Caribou lub TV on the Radio. 

Ta piosenka opowiada o kimś, kto posłusznie oddaje się w całości związkowi, który jest z góry skazany na zagładę, a wszystko to ze względu na„ ideę ”miłości, a nie samą osobę

mówi o singlu wokalista, Carlos Posada

Wiąże się to z nadrzędną narracją albumu – refleksją i uwolnieniem od niejasnej, ale ważnej dekady bolesnych, osobistych odkryć. “I Do It For You” jest po części autorefleksyjną, po części bazującą na postaciach literackich i osobach z popkultury, opowieścią o bohaterach, którzy próbują nadać życiu sens.

Ostatnio zespół podzielił się także remiksem ich wcześniejszego singla “Feel Young Again”, autorstwa Juana MacLeana, amerykańskiego muzyka współpracującego z LCD Soundsystem i prawej ręki Jamesa Murphy’ego. Wykorzystując wyjątkową atmosferę i ducha oryginalnej wersji utworu Juan MacLean wzmocnił potencjał taneczny “Feel Young Again”, przenosząc go na nowe, euforyczne poziomy inspirowane dance-punkiem i brzmieniem Nu Disco. 

Debiutancki album Low Island  „If You Could Have It All Again” zostanie wydany 16 kwietnia przez wytwórnię założoną przez zespół –  Emotional Interference.