Melanholia według Zagi – „insomnia”

„Insomnia” to jeden z najbardziej refleksyjnych i wzruszających utworów z pośród tych, którymi artystka podzieliła się w ostatnim czasie.

„Insomnie napisałam po tym jak w jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu dowiedziałam się o jednym z najsmutniejszych zdarzeń. Miałam kumpla, z którym pracowaliśmy razem w wytwórni, który dużo mnie nauczył o rynku muzycznym i który odegrał dużą rolę w moim muzycznym życiu. Poniekąd dzięki pracy z nim stałam się artystką prawdziwie niezależną, która założyła własną wytwórnie i bookuje własne koncerty. Wydaje mi się, że dopóki ktoś o nas myśli i pamięta to nie znikamy z tego świata całkowicie, dlatego postanowiłam tą piosenkę wypuścić, by dać znak, że pamiętam. To piosenka dla wszystkich, którzy kiedyś kogoś stracili i nie zdążyli się pożegnać. Dedykuję ją mojemu serdecznemu koledze Damianowi Ekmanowi.” – mówi Zagi.

Utwór współprodukował (oraz zajął się miksem i masteringiem) Michał Wrzosiński z którym Zagi współpracowała już wielokrotnie, m.in. przy ostatnim albumie „Prześwit” czy singlu „na haju w maj”. W utworze poza Zagi (wokal, gitara, chórki) usłyszymy jej zespól – Macieja Izdebskiego (gitara), Michała Patoletę (bas) i Michała Gumiennego (perkusja).